Festiwal Zup Świata

plaka_festiwal_zup_swiata_gazeta_final_wersja_20170908_mPierwszy dzień astronomicznej jesieni zapisze się w historii jako inauguracja  wielkiego święta:  tradycji kulinarnych różnych krajów,  różnorodnych smaków, zdrowia. 22 września br. w Warszawie rozpocznie się  Festiwal Zup Świata, impreza nie tylko kulinarna, ale także  promująca zdrowy styl życia, szacunek do natury i ekologię.

Festiwal  będzie się  odbywał  w Warszawie,  w  ogrodach Centralnej Biblioteki Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu i potrwa do  1 października.

Będzie to  wydarzenie wyjątkowe pod każdym względem. W jednym miejscu goście będą mogli degustować  około 100 zup z różnych zakątków świata. Taka okazja nie zdarza się na co dzień.

Przez dziesięć dni trwania imprezy  będzie można  posłuchać różnych wykładów i prezentacji, dotyczących tradycji kulinarnych z różnych stron świata, od Japonii, poprzez Armenię, Gruzję, aż po Grecję i Tunezję. Nie zabraknie także fachowych wykładów i porad dietetyków, jak sprawić, aby jedzenie nie stawało się przyczyną różnych  chorób, lecz – służyło naszemu zdrowiu. Jak się odżywiać, aby skutecznie się odchudzić.  Dzieci dowiedzą się, jak pięknym i skomplikowanym organem jest nasz mózg i dlaczego pszczoły są potrzebne.

Zarówno dla  dzieci, jak i dorosłych zostaną zorganizowane warsztaty: dorośli zapoznają się z tradycjami winiarskimi i sposobem przygotowania  zupy zacierkowej, a dzieci zobaczą, jak piecze się chleb, zapoznają się ze smakami Tunezji i kuchni mołdawskiej.

Dorośli i dzieci będą mogli uczestniczyć w  różnych konkursach z nagrodami, czy –  posłuchać występów różnych zespołów.
Degustacja potraw przygotowywanych na miejscu, to zawsze wielka atrakcja. Tym razem będą to nie tylko kucharze, przygotowujący specjały egzotycznych kuchni. W roli gotujących zupy wystąpią politycy i inne znane osoby.  

To tylko niektóre z atrakcji, jakie czekać będą na gości, podczas trwania festiwalu. W ogłoszonym przez organizatorów plebiscycie na Królową Zup Polskich, można będzie głosować na ulubioną zupę Polaków.  Podczas Festiwalu Zup Świata, oprócz licznych degustacji, uczestnicy będą mogli poznać lokalne marki i tradycje.

Wybory Królowej Zup Polskich

W obliczu nieuchronnie nadciągających zdarzeń, szanując przeszłość i jednocześnie wyprzedzając przyszłość, Naczelny Ochmistrz Festiwalu Zup Świata wygłosił orędzie do Narodu Polskiego:

Zuposzki i Zuposze!

Już od tak dawna Polskę przemierzam,
wciąż tej jedynej szukając,
między ustami, a brzegiem talerza
z wielką nadzieją czekając …

Która najlepsza? Która bez reszty
rozpieści podniebienie?
W której zakocham się bez pamięci?
która ugasi łaknienie?

Pomóżcie  dzisiaj znaleźć  tę jedyną,
poruszcie garnkami i głową,
bym wkrótce ogłosił zdobywcę korony
i wybrał Zup Polskich Królową.

Kochani Zupolubni 🙂
Ogłaszamy plebiscyt – konkurs z nagrodami  na Królową Zup Polskich.
Nadsyłajcie propozycje Waszych ulubionych zup, z krótkim hasłem na cześć Waszej wybranki.
Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury wybierze jedną zupę, a nagrodę zdobędą autorzy trzech najciekawszych haseł. 
Na  zwycięzców czekają cenne nagrody takie jak garnki, akcesoria kuchenne i inne.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Facebook: https://www.facebook.com/zupyswiata/
Program Festiwalu: http://festiwalzup.pl/program/
Plebiscyt na królową polskich zup:
http://festiwalzup.pl/krolowa-polskich-zup-plebiscyt/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *