DSC_7505W sobotę 22 sierpnia w Klubie Wino na terenie podwórka przy Piotrkowskiej 217 odbędzie się Festiwal Win Klubu Wino, w trakcie którego zaprezentowanych zostanie ponad 40 win importowanych bezpośrednio przez łódzki wine bar. Festiwal skupi się na najważniejszych krajach winiarskich, czyli na Francji, Włoszech i Hiszpanii.

Francja, Włochy i Hiszpania to cały czas najwięksi producenci wina na świecie. W kolejnych latach te trzy kraje zmieniają kolejność między sobą, ale cały czas pozostają na podium. Te trzy kraje to także ścisła czołówka światowa, jeśli chodzi o różnorodność win. We wszystkich znajdziemy liczne rejony winiarskie, z których każdy prezentuje zupełnie inny styl gronowych trunków. Namiastkę tej różnorodności postaramy się przybliżyć podczas Festiwalu win Klubu Wino, który odbędzie się w Klubie Wino w najbliższą sobotę.

W trakcie Festiwalu zaprezentujemy blisko 40 win pochodzących od 12 producentów właśnie z Francji, Włoch i Hiszpanii. Będą to wina z własnego importu, a więc o najlepszej relacji jakości do ceny (dzięki eliminacji pośredników). Są to także wina, które wybieramy osobiście podczas wizyt w winnicach Europy na potrzeby naszego sklepu, wine baru i współpracujących z nami restauracji. Dlatego do udziału w sobotniej imprezie zapraszamy zarówno miłośników win jak i łódzkich restauratorów, dla których nasz sklep może stworzyć indywidualną ofertę dopasowaną precyzyjnie do profilu lokali.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 13.00 otwartą degustacją, w której udział mogą wziąć wszyscy goście, którzy odwiedzą tego dnia podwórko przy Piotrkowskiej 217. W podwórku będą ustawione stoły z podziałem na wina z każdego z trzech krajów. Za każdym ze stołów goście znajdą osobę, która poczęstuje winem i chętnie o nim opowie. W cenie 20 zł (plus 10 zł kaucji zwrotnej za kieliszek) każdy gość Festiwalu otrzyma swój kieliszek i kartkę z listą prezentowanych win. Tak przygotowani uczestnicy degustacji będą mogli krążyć pomiędzy stoiskami i delektować się gronowymi trunkami, a przy okazji dowiedzieć się o nich więcej. Będzie to świetna okazja, aby spróbować win białych, czerwonych, różowych, wytrawnych, słodkich, a nawet musujących. Degustacja otwarta potrwa do godziny 17.00 z zastrzeżeniem, że ilość win do degustacji jest ograniczona i w przypadku dużego zainteresowania niektóre z nich mogą skończyć się wcześniej. Wszystkie prezentowane podczas Festiwalu wina będzie można tego dnia kupić w bardzo promocyjnych cenach.

Pełna lista prezentowanych podczas Festiwalu producentów win:
Maccari Spumanti – Wenecja Euganejska, Włochy
Casa alle Vacche – Toskania, Włochy
Azienda Agricola Biagi – Abruzja, Włochy
Vina Ijalba – Rioja, Hiszpania
GarciaRevalo – Rueda, Hiszpania
Bodega Picos – Aragonia, Hiszpania
Domaine de la Janasse – dolina Rodanu, Francja
Meyer-Fonne – Alzacja, Francja
Alma Cersius – Langwedocja, Francja
Domaine Boucabeille – Roussillon, Francja
Domaine des Schistes – Roussillon, Francja
C&D Deneufbourg – Roussillon, Francja

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
74. rocznicy likwidacji Litzmannstadt-Getto
firestarter
Sylwester w Łodzi 2014 – informator
lpg
Legowisko i Łódzki Port Gier

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*