Festiwal Trzy Tawerny w Łodzi

trzy_tawerny10 kwietnia w Łodzi i Warszawie oraz 15 kwietnia w Gdyni odbędzie się Festiwal Trzy Tawerny. W naszym mieście, w Gnieździe Piratów, wystąpią: Młode Wyjce, Kapelusze, Molly Malone’s oraz Nautilus. Impreza rozpocznie się o godz. 20. Wstęp na koncerty wynosi 5 złotych.
 

Podczas Festiwalu Trzech Tawern zaprezentuje się dziewięć kapel, które zaprezentują się w towarzystwie zespołu – gwiazdy wieczoru. Trzy najciekawsze bandy wystąpią w maju podczas Festiwalu Latający Holender Ursus 2010 w DK Arsus w Warszawie.

O zespołach

Nautilus
Repertuar zespołu, to szeroko pojęta piosenka żeglarska, szanty, poezja śpiewana wszystko zagrane w rytmach rock’and’rollowych. Nie zabraknie przeróbek „Dzikiego włóczęgi” w najróżniejszych stylach i liniach melodycznych…

Molly Malone’s
Sami o sobie: Zespół Molly Malone’s powstał w październiku 2009 roku w Giżycku. Z uwagi na to, że nasze miasto leży w bezpośredniej bliskości kilku jezior, króluje tu muzyka żeglarska, a jej wykonawcy bardzo często sięgają po utwory irlandzkie. My sięgnęliśmy nieco dalej – tradycyjny irlandzki folk połączyliśmy z punk rockiem.

Kapelusze
Zespół Kapelusze gra i szanty i western. Połączył ich pociąg do piwa i muzyki folkowej. W skład zespołu wchodzą: Tomek Iwanowski – gitara akustyczna, harmonijka ustna, śpiew. Majka Iwanowska – tamburino, śpiew. Rafał Biczyk – gitara basowa, darcie ryja. Małżeństwo Majka i Tomek zafascynowani są muzyką folkową i bluegrassową, którą wykonują od wielu lat. Natomiast Rafał (Czołg) wcześniej grywał już w znanych zespołach szantowych.

Młode Wyjce
Wyjce grają muzykę żeglarską z rockowo-bluesowym zacięciem. Inspiracje czerpią od takich artystów jak: Metallica, Dżem, Jerzy Porębski, Jacek Kaczmarski, Mike Oldfield. Oprócz grania szantowych klasyków, Wyjce tworzą własne piosenki.

 
Godziny wyjścia bandów
20:00 Młode Wyjce
20:40 Kapelusze
21:20 Molly Malone’s
22:00 Nautilus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *