Jan_Peszek._Podwjne_solo_fot_M_HueckelW poniedziałek, 25 sierpnia zakończył się III Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy organizowany przez Teatr Chorea.

W Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych Jan Peszek zaprezentował się w monodramie Podwójne solo. Na całość skłądają się Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera i prapremiera Dośpiewanie. Autobiografia.

Ostatnim spektaklem prezentowanym na Retroperspektywach był premierowy Z drogiej strony – koprodukcja Chorei i Korniag Theatre z Białorusi. Dom, miasto, kraj, świat – wszystko ma swoje granice. Co się dzieje z człowiekiem, człowiek, który trafia z zwykłego „tu i teraz” w nowe, obce miejsce? Czy zmieniając obywatelstwo, zmienia się tylko akt prawny? o.. Jak my się zachowujemy w stosunku do Drugiego? Budujemy komunikację opartą na otwartości czy uzurpacji granic? Gdzie przebiega granica między publicznym i prywatnym? Między lokalnym a globalnym? …Normalnym a dziwnym? Wolnością a więzieniem? Wojną I pokojem? Duszą i ciałem? Cielesnością i wzniosłością?

Na zakończenie festiwalu w Art_Inkubatorze zorganizowano koncert Hannibala Meansa (foto relacja tutaj).

/fot. mat.pras. M. Hueckel

Zobacz także:

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 4

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 3

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 2 (foto)

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 1 (foto)

III Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym RETROPERSPEKTYWY 2014 – program, informacje

Sztuka Promieniuje przed DH Magda (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Deambuloscopie w Manufakturze (foto)
IMG_0013
Grupa teatralna TE-ART w Łódzkim Domu Kultury (foto)
Halo? w Domu Literatury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*