Zwierztka_mae_zwierzenia_fot._Micha_JadczakPrzedostatni dzień III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2014 rozpoczął się od spektaklu Zwierzątka, małe zwierzenia w reżyserii Pawła Passiniego z neTTheatre w Lublinie.

Jak piszą twórcy: Zwierzęta przeżywają czasem fantastyczne, a czasem najzwyklejsze na świecie przygody, próbują spełniać swoje, często zupełnie zwariowane marzenia. Zmagają się ze swoimi słabościami, walczą z samotnością i mimo dzielących je różnic, zawsze próbują się jakoś ze sobą dogadać. Nieustannie podróżują – zarówno na jawie jak również przez pełen niespodzianek las wyobraźni. Nigdy nie tracą nadziei i ciekawości świata, a wszystkie bajki – jak w bajce – dobrze się kończą.

Potem czas na Wszystko to, z czym się (nie)urodziliśmy w wykonaniu grupy KIJO. The failure of a future – upadek przyszłości to natomiast propozycja Teatru Cinema z Michałowic. Performerem spektaklu jest Irad Mazliah, tancerz i choreograf izraelskiego pochodzenia. Tancerz, do procesu kreacji zaprosił reżysera i choreografa, Zbigniewa Szumskiego.

Na zakończenie dnia koncert Wielkiego Chóru Młodej Chorei – Engl vengi vitelengi. Podczas występu usłyszeć można było m.in. tradycyjne pieśni bułgarskie z regionu szopskiego i rodopskiego.

fot. Michał Jadczak

Zobacz także:

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 3

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 2 (foto)

Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2014 – dzień 1 (foto)

III Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym RETROPERSPEKTYWY 2014 – program, informacje

Sztuka Promieniuje przed DH Magda (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4 x Hamlet w Teatrze Studyjnym (foto)
Ziemia obiecana w Teatrze Sztuki Ludowej w Pekinie
jurkii
Jurki w Śródmiejskim Forum Kultury (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*