perspektywy

Zapraszamy od 17 do 19 listopada na piąty i ostatni cykl Festiwalu Teatralnego Perspektywy 2017: Teatr – awangarda w działaniu. Tegoroczna edycja Festiwalu poświęcona jest awangardzie w teatrze i bezpośrednio odwołuje się do obchodów 100-lecia awangardy w Polsce.

Ostatni, piąty cykl Festiwalu – to wspaniałe wydarzenia. Pierwszym będzie łódzka premiera koncertu „Spojrzystość” – czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru CHOREA, do muzyki Tomasza Krzyżanowskiego i Pawła Odorowicza. Drugie wydarzenie to spektakl „Studium o Hamletach”, czyli tegoroczna produkcja Teatru CHOREA powstała we współpracy z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Trzecim wydarzeniem, zamykającym Festiwal będzie koncert „Pieśni przejścia” w wykonaniu duetu Grochocki_Odorowicz – zdobywców Grand Prix tegorocznej edycji największego festiwalu muzyki folkowej w Polsce „Nowa Tradycja”.

Wyjątkowe, mistrzowskie warsztaty taneczne podczas ostatniego cyklu poprowadzi Rosanna Gamson – choreografka i reżyserka pochodząca z Los Angeles.

Październikowym i listopadowym wydarzeniom Festiwalu towarzyszyć będzie także wystawa fotograficzna „7.15 p.m.” autorstwa Wiktora Moraczewskiego, z fotografiami Grega Noo-Waka, odnosząca się do historii sal teatralnych Hotelu Grand w Łodzi. Równocześnie z finałem festiwalu, w dniach 17-19 listopada, w Art_Inkubatorze Fabryki Sztuki, odbywać się będzie III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych – pod hasłem „Czyj jest teatr”, organizowany we współpracy PTBT z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem CHOREA.

PROGRAM PIĄTEGO CYKLU FESTIWALU PERSPEKTYWY 2017:

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela / godzina 11:00-15:00
Warsztaty taneczne master class „The Games” z Rosanną Gamson – choreografką i dyrektor artystyczną Rosanna Gamson World Wide (RGWW) z Los Angeles (USA)

17 listopada 2017 / piątek / godzina 19:30
Łódzka premiera koncertu „Spojrzystość” – czyli Leśmian na 25 głosów, w wykonaniu Chóru Teatru CHOREA

18 listopada 2017 / sobota / godzina: 19:00
Spektakl „Studium o Hamletach” Teatru CHOREA i Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie

19 listopada 2017 / niedziela / godzina 16:00
Koncert „Pieśni Przejścia” duetu Grochocki_Odorowicz

28 października – 19 listopada 2017
Wystawa fotograficzna „7.15 p.m.”
Autor: Wiktor Moraczewski / Fotografie: Greg Noo-Wak

17-19 listopada 2017 / piątek-niedziela /
III Zjazd Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych – „Czyj jest teatr?”, organizowany we współpracy Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych z Katedrą Dramatu i Teatru Uniwersytetu Łódzkiego oraz Teatrem CHOREA

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kabaret Neo-Nówka w Teatrze Muzycznym
kamien
Kamień w Teatrze Studyjnym
panieprzodem
Panie zawsze przodem – zapraszają Krzysztof Daukszewicz & Company w Teatrze Małym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*