Festiwal Tańca 2010 – zapowiedź

ftplakat_strona_wwwOd 25 do 27 czerwca w Łodzi odbywać się będzie trzecia edycja Festiwalu Tańca. Składa się on z dwóch dni warsztatów prowadzonych przez znanych choreografów oraz gali finałowej z udziałem gwiazd na rynku Manufaktury.

 
W tym roku w jury Festiwalu zasiądą: Michał Piróg (juror programu You Can Dance), Dorota Gardias (prezenterka TVN, zwyciężczynii Tańca z Gwiazdami), Michał Guga (choreograf) oraz Agata Biernat (tancerka, I wice Miss Polonia 2009), a warsztaty taneczne poprowadzą: Michał Piróg, Natalia Madejczyk (You Can Dance 1), Michał Guga (W rytmie MTV), Maks Hać (You Can Dance 4), Mariusz Crovid (You Can Dance 5).
 
III Festiwal Tańca przyniesie nowe zmiany i nowe atrakcje. Najlepsi polscy tancerze będą mieli okazję zmierzyć się z rywalami z innych krajów Europy m.in. Chin, Portugalii, Rosji, Szwecji, Francji, Niemiec, Izraela, Białorusi, Gruzji, Ukrainy. Podczas koncertu galowego będziemy obserwować zmagania uczestników w trzech kategoriach: duet, formacja i solo we wszystkich stylach tanecznych. Najlepsi otrzymają główne trofea – Złote Łódki jak i nagrody pieniężne. Rynek Manufaktury będzie miejscem pełnym wrażeń, a oprócz najlepszych tancerzy wystąpią również znane gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Kasia Wilk i Mrozu (w poprzednich latach byli to m.in. Afromental, Iwona Węgrowska, The Jet Set, Stefano Terrazzino). Galę festiwalową poprowadzą Sylwia Kurzela i Krzysiek Skrzypkowski z Radia Eska.

Podczas ostatniego dnia Festiwalu Tańca, 27 czerwca odbędzie się specjalny pokaz laureatów oraz uczestników z zagranicy. Tym razem spotkamy się w Pasażu Schillera. 25 i 27 czerwca odbędą się równiez warsztaty taneczne.

Ideą festiwalu jest spotkanie uzdolnionej tanecznie młodzieży, która chciałaby się zaprezentować na forum ogólnopolskim. W rywalizacji o główne trofeum – Złotą Łódkę mogą wziąć udział zarówno członkowie szkół tańca jak i różnych formacji tanecznych działających przy domach kultury i szkołach. Przyjmowane są też indywidualne zgłoszenia. Nasza impreza jest dostępna dla wszystkich chętnych i jako jedyna w Polsce, w porównaniu do innych tego typu turniejów czy festiwali – bezpłatna (bez opłat za nocleg, udział w konkursie itd.).

 
Patronem medialnym imprezy jest Plaster Łódzki. Godzinowy program Festiwalu znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *