punkty_widzenia_logoOd 8 do 10 kwietnia w Galerii Manhattan odbywać się będzie Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia. Pierwsza edycja  to przegląd twórczości studentów z polskich uczelni artystycznych w zakresie sztuki wideo. Będzie miał formę kilkugodzinnych projekcji z zaplanowanymi w trakcie przerwami.

Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia jest adresowany do wszystkich osób interesujących się sztuką, w szczególności sztuką wideo, choć przede wszystkim pomyślany jest jako forum prezentacji prac wideo studentów polskich uczelni artystycznych.

– Chcielibyśmy, aby ta dziedzina nie była postrzegana jako hermetyczna, niedostępna i niezrozumiała. Pragniemy przybliżyć jej tematy, problemy, które podejmuje i  korzyści, jakie z niej płyną – mówią pomysłodawcy. – W naszych zamierzeniach Festiwal Punkty Widzenia ma promować sztukę wideo jako już klasyczną formę działań artystycznych. Możliwe będzie także zapoznanie się z twórczością znanych już w kręgu sztuki artystów. Studenci uczelni wyższych w całej Polsce będą mogli zaprezentować swoje wideo, co stworzy okazję do rozwijających dyskusji i do nawiązania ciekawych kontaktów.

Sobotnie i niedzielne pokazy twórczości studenckiej poprzedzone zostaną piątkową (8 kwietnia) prezentacją prac znanych już w kręgu sztuki artystów. Na otwarciu Festiwalu wykład o sztuce wideo wygłosi specjalista w tej dziedzinie prof. Ryszard Kluszczyński.

Szczegółowe informacje, program, regulamin oraz kwestionariusz zgłoszeniowy dostępne na stronie Festiwalu http://www.punktywidzenia.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Frakcja/akcja*libacja
Jan Baszak i Wiktoria Walendzik: Łagodne, spokojne cieszenie się chwilą obecną
Mysl22
Osoba w Re:Medium

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*