plakat314 i 15 maja w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego odbędą się prezentacje pofestiwalowe połączone z komentarzem organizatorów, a także wystawa zwycięskich i wyróżnionych filmów II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo Punkty Widzenia. Impreza odbywała się od 13 do 15 kwietnia 2012 r. w Łódzkiej Galerii Manhattan.

Otwarcie Festiwalu zainaugurował projekt Konstantinasa Bogdanasa, artysty, kuratora i profesora wileńskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zaprezentował on wystawę prac wideo zatytułowaną Next to Painting, badającą wpływ wykształcenia w zakresie tradycyjnych mediów (malarstwo, rzeźba) na relacje z nowymi mediami, po które sięgnęło dwunastu zaproszonych artystów z Wilna.

Podobnie jak w pierwszej edycji, założeniem kuratorów oraz współorganizatorów było stworzenie możliwości wielokanałowej komunikacji między debiutującymi uczestnikami, kuratorami i zaproszonymi gośćmi specjalnymi, którymi w tym roku byli Remigiusz Wojaczek, Zorka Wollny, Ewa Surowiec, Aleksandra Ska, Paweł Hajncel oraz Daniel Rumiancew. Formuła tegorocznej odsłony Festiwalu została wzbogacona o konkurs, mający na celu wyłonienie najciekawszych z prezentowanych pozycji. Spośród nadesłanych prac organizatorzy wybrali 65 uczestników przeglądu głównego, którzy zostali poddani ocenie Jury w składzie: Konstantinas Bogdanas, Ryszard W. Kluszczyński, Małgorzata Ludwisiak oraz Krystyna Potocka–Suwalska.

Laureatami II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo ,Punkty Widzenia 2012 zostali:

Piotr Swiatoniowski (ASP Kraków) – I nagroda
Ewa Sadowska (UA Poznań) – II nagroda
Ewa Błaszczyńska (ASP Łódź) – III nagroda

Wyróżnienia otrzymali:

Agata Kuligowska (UA Poznań),
Agata Witkowska (UA Poznań),
Małgorzata Goliszewska (AS Szczecin),
Magdalena Grundwald i Anna Retoruk (ASP Warszawa, ASP Wrocław),
Tomasz Koszewnik (UA Poznań)
Adam Kurs (UA Poznań).

W przeglądzie głównym wzięli udział młodzi twórcy ze wszystkich najważniejszych ośrodków artystycznych w Polsce. Zakwalifikowane prace stworzone zostały przez studentów i absolwentów zarówno akademii sztuk pięknych, jak i szkół filmowych. W Łodzi gościliśmy ponad pięćdziesięciu uczestników z Gdańska, Katowic, Krakowa, Poznania, Szczecina, Torunia i Warszawy.

Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia 2012 – Repack

Poniedziałek – 14/05/2012 – 13:00 – 15:00.
Wtorek – 15/05/2012 – 13:00 – 15:00.
Galeria Kobro ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I piętro.

Prezentacje filmów festiwalowych połączone z komentarzem organizatorów.

Wtorek – 15/05/2012 – 15:00.
Galeria parter, ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, hol na parterze.

„Repack” – Wernisaż wystawy zwycięzców i wyróżnionych II Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Wideo „Punkty Widzenia”. Wystawa potrwa do 23 maja br.

Zobacz także:

Festiwal Sztuki Wideo Punkty Widzenia 2012 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
hoffman
Erika Hoffmann-Koenige: Mój wybór dla Atlasa Sztuki z Kolekcji Hoffmann
idzikowski
Damian Idzikowski, Formuły utraty w Galerii Bałuckiej
Bezpłatne piątki w Muzeum Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*