Materia zaprasza na drugą odsłonę nowego Festiwalu Sztuki Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA, który rozpoczął się we wrześniu. W najbliższą sobotę, 29 października, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi odbędą się dwa pokazy spektaklu „Mój ogon i ja” kolektywu Holobiont oraz warsztaty familijne prowadzone przez Izabelę Chlewińską „Czuję inaczej!”

Festiwal Sztuki Tańca dla Dzieci MATERIA I FOREMKA organizowany przez Materię to nowe familijne wydarzenie na mapie kulturalnej Łodzi. To jedyny w naszym kraju festiwal w całości poświęcony profesjonalnym spektaklom tańca współczesnego, tworzony z myślą o najmłodszej widowni (od 0 do 10 lat). Do tej pory najmłodsi odbiorcy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach familijnych oraz obejrzeć spektakle, a dorośli uczestniczyli w panelu dotyczącym sztuki tańca dla dzieci.

W sobotę 29 października, w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi przy ul. Żubardzkiej 2a, odbędą się dwa pokazy spektaklu „Mój ogon i ja” kolektywu Holobiont oraz warsztaty familijne prowadzone przez Izabelę Chlewińską, choreografkę i tancerkę, „Czuję inaczej!”.

Warsztat ”Czuję inaczej” będzie formą zabawy rodziców wraz z dziećmi, w trakcie którego najważniejsze będą: uważność, kontakt fizyczny i emocje. Nie zabraknie obiektów sensorycznych, które tworzą środowisko samoregulacji, wyładowania i wyciszenia. To obiekty obciążeniowe i dociskowe, które stymulują układ nerwowy. W zajęciach uczestniczą zarówno dzieci, jak i rodzice, którzy uczą się, w jaki sposób ćwiczyć i bawić się ze swoim dzieckiem oraz wspierać jego rozwój w domu. Warsztaty są dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, nadwrażliwością i nadwrażliwością w obszarze zmysłu dotyku, czucia głębokiego i zmysłu równowagi dzieci z nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami koncentracji i integracji sensorycznej oraz dzieci, które niespokojnie śpią, potrzebują wsparcia w regulacji trudnych emocji, a także dzieci wycofanych z relacji.

Spektakl „Mój ogon i ja” to taneczny spektakl interaktywny kolektywu Holobiont (czyli Aleksandry Bożek-Muszyńskiej i Hanny Bylki-Kaneckiej) dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat,  wyłoniony w ramach ogólnopolskiego open-call. Spektakl adresowany do rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat w humorystyczny i adekwatny dla młodych widzów sposób opowiada o ewolucji, której jedną z pozostałości jest ludzka kość ogonowa.  Podczas wydarzenia twórczynie zaproszą rodziny do wspólnej zabawy ruchowej wraz z performerami i uwolnienia twórczej energii, która często uśpiona ukrywa się w naszych ogonach.

koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka
choreografia: kolektyw Holobiont we współpracy z Heike Kuhlmann, Adalisą Menghini i Ka Rustler
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska/Wojtek Furman
współpraca scenograficzna: Mr.Tail
muzyka: Józef Buchnajzer
ilustracja: Dana Chmielewska
czas trwania:  60 minut
premiera: 19 grudnia 2021 roku, Teatr Polski w Poznaniu
produkcja: Fundacja Performat
koprodukcja: Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Ochoty w Warszawie
partner: Somatische Akademie w Berlinie
dystrybucja: Performat Production – Karolina Wycisk

Spektakl był współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach projektu PolandDances / Rezydencje choreograficzne, współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Prace kolektywu Holobiont były prezentowane na najważniejszych wydarzeniach i festiwalach promujących sztukę dziecięcą w Polsce, m.in. Sztuka Szuka Malucha, Malta Festival, Krakowski Festiwal Tańca, Scena Tańca Studio, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Festiwal Teatralna Karuzela, Festiwal Korczaka, Teatr Polska, Scena dla Tańca oraz Biennale Sztuki dla Dziecka.

29 października 2022 (sobota) / Sala Koncertowa, ul. Żubardzka 2a

godz. 10.00 i 12.00 „Czuję inaczej!” – warsztat dla rodzin z dziećmi / prowadzenie: Izabela Chlewińska godz. 10.00 – warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 0-3 lat
Bilety: https://app.evenea.pl/event/czujeinaczej10/

godz. 12.00 – warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat
Bilety: https://app.evenea.pl/event/czujeinaczej12/

godz. 12:30 oraz 15:00 – „Mój ogon i ja”, taneczny spektakl interaktywny kolektywu Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska i Hanna Bylka-Kanecka) dla rodzin z dziećmi w wieku 3-6 lat.

Bilety: 12:30 https://app.evenea.pl/event/ogon1230/
Bilety: 15:00 https://app.evenea.pl/event/ogon15/

Bilety kosztują 20 (warsztaty)  i 25 zł (spektakl)

 

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operator: Materia, partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury w Łodzi  oraz Urząd Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nie_jest_mi_smutno
Teatr Szwalnia na czarno, ale nie na smutno!
1szwalnia
szwalnia.DOK / weekend dziewiąty – finał
Historia podwodna w Teatrze Studyjnym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*