anka_leniak_-_zarejestrowane_20120414_1915187239Trzeci dzień czwartej edycji Festiwalu Sztuka i Dokumentacja zorganizowano w Muzeum Kinematografii. Jego „motywem przewodnim” były dyskusje na temat współczesnych artystek.

O godz. 17 rozpoczął się wernisaż wystawy Anki Leśniak pt. Zarejestrowane. Składa się na nią: wideo rozmowy z kilkoma artystkami młodego pokolenia, animacja, grafiki, a także książeczka artystyczna. Wszystko w kontekście pytań – dlaczego artystki po studiach tak szybko znikają, czy obecnie jest „bum sztuki kobiecej”, co będzie z obecnymi twórczyniami za kilka lat? W ten sam dyskurs wpisał się panel dyskusyjny zorganizowano po wernisażu pt. dlaczego artystki znikają? Poprowadziła go Eliza Gaust. Na zakończenie wieczoru w Kinematografie zaprezentowano filmy o sztuce.

joomplu:34523

W niedzielę Festiwal Sztuka i Dokumentacja przeniesie się do Piotrkowa Trybunalskiego. Tam o godz. 19 o ODA zostanie otwarta wystawa Trajektoria Julii Kurek. Potem nastąpi przerwa w imprezach – 18 i 19 kwietnia w Świetlicy Krytyki Politycznej odbędą się pokazy filmów Artura Żmijewskiego. Wystawy zorganizowane w ramach festiwalu można oglądać do 6 maja br. Pełen program Festiwalu Sztuka i Dokumentacja możecie znaleźć tutaj.

Zobacz także:

4. Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2012 – dzień 2 (foto)

4. Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2012 – dzień 1 (foto)

L-UND. Łódzka Scena Podziemna 1985-1995 (foto+wideo)

3. Festiwal Sztuka i Dokumentacja – dzień drugi (foto+wideo)

3. Festiwal Sztuka i Dokumentacja – dzień pierwszy (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1330
Z życia Łodzi w Galerii Re:Medium (foto)
alt
„Przyroda wokół nas” w ŁTF
sudan
„Potrzeba wody w Sudanie” Wojciecha Grzędzińskiego w ŁTF

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*