IMG_2391Drugi dzień Festiwalu Sztuka i Dokumentacja oparty był na Kulturze Zrzuty oraz pokazów filmowych. O godz. 17 w Galerii Wymiany została otwarta wystawa Kultura zrzuty – publikacje i fotografie. Po niej w Łódzkim Domu Kultury zorganizowano sympozjum na temat.

Kultura zrzuty wyrosła na terenie sztuki. Pod względem artystycznym, była nurtem opartym na sztuce postkonceptualnej. Z jednej strony była wyrazem kończącego się modernizmu, a z drugiej początków postmodernizmu artystycznego w Polsce. Skupiała więc to, co było najbardziej progresywne w sztuce tego czasu. Zarazem zamykała przeszłość sztuki awangardowej, ale i próbowała otwierać przed sztuką nowe postawangardowe perspektywy. Stąd, to Kultura zrzuty pozwala na uchwycenie ciągłości sztuki polskiej przełomu modernizm/postmodernizm, a zarazem ciągłość zerwanej na innych polach przez stan wojenny.

joomplu:34395

Wieczorem w Kinie Kameralnym ŁDK zorganizowano pokazy filmów na temat Kultury zrzuty, a także projekty Grupy Czarny Karzeł. W sobotę imprezy w ramach festiwalu odbędą się w Muzeum Kinematografii, m. in. wernisaż wystawy Anki Leśniak, panel dyskusyjny – Dlaczego artystki znikają? oraz pokazy filmów o sztuce. Pełen program Festiwalu Sztuka i Dokumentacja możecie znaleźć tutaj.

Zobacz także:

4. Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2012 – dzień 1 (foto)

L-UND. Łódzka Scena Podziemna 1985-1995 (foto+wideo)

3. Festiwal Sztuka i Dokumentacja – dzień drugi (foto+wideo)

3. Festiwal Sztuka i Dokumentacja – dzień pierwszy (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8174
Kobiety fotografują w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (foto)
DSC00020
As Seen on TV w Galerii FF (foto)
Klisze przechowuje się w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*