Festiwal Sztuka i Dokumentacja 2010

fsid2010Wkrótce rusza druga edycja jedynego w Polsce festiwalu poświęconego zagadnieniom dokumentowania sztuki i roli dokumentacji w sztuce – Festiwal Sztuka i Dokumentacja.

Festiwal składać się będzie z wystawy głównej i wydarzeń towarzyszących. Prezentacja główna zostanie stworzona z dokumentacji nadesłanych przez zainteresowane tym wydarzeniem osoby. Organizatorzy przyjmują dokumentacje wydarzeń z roku 2009! Pozostałe projekty można zgłaszać do programu towarzyszącego.

Doboru prac dokona Komitet Organizacyjny Festiwalu, w składzie: Łukasz Guzek, Jerzy Grzegorski, Karolina Jabłońska, Adam Klimczak, Ryszard W.Kluszczyński, Tomasz Komorowski, Anka Leśniak, Aurelia Mandziuk, Józef Robakowski.

Wystawa będzie prezentowana w łódzkich galeriach m.in. Galeria Wschodnia, Miejska Galeria Sztuki: Galeria Bałucka i Ośrodek Propagandy Sztuki, PATIO Centrum Sztuki.

Wstępne propozycje prac należy przesłać do 21 lutego  w wersji elektronicznej(do 1 MB, wraz z opisem), na adres e-mailowy: patioartcenter@gmail.com w tytule wpisując „Zgłoszenie SiD”.

Do 8 marca organizatorzy czekają na oryginały dokumentacji, w formie przygotowanej do ekspozycji, np. wydruki na planszach. W tym przypadku decyduje data stempla pocztowego.

Adres:

Agata Nowicka
Patio Centrum Sztuki AHE
ul. Sterlinga 26, 90-212 Łódź
tel: (+48 42) 299 57 39 lub (+48 42) 631 50 38
e.mail: nowickaa@ahe.lodz.pl

Więcej informacji oraz wszelkie dokumenty potrzebne do zgłoszenia prac na: www.doc.art.pl.

 


Festiwal Sztuka i Dokumentacja rozpocznie się w Łodzi, 9-10 kwietnia 2010 roku. O imprezie organizatorzy mówią tak: „Współczesna sztuka to często działania efemeryczne, trwające w określonym czasie i przestrzeni. Jedynym sposobem na zachowanie pamięci i wiedzy o tych zdarzeniach w historii sztuki jest rzetelna dokumentacja. Historia sztuki współczesnej zna przypadki, kiedy brak dokumentacji utrudnia lub uniemożliwia badania nad wydarzeniami, które miały miejsce w zeszłych dekadach. Zarazem dokumentacja staje się formą kreacji. Dlatego gromadzimy wszelkie formy dokumentacji sztuki: dokument filmowy, dokument fotograficzny, strona internetowa, tekst/esej krytyczny, wydawnictwo multimedialne, druki (gazeta, periodyk, katalog), program TV, program radiowy.”

 


(na podstawie informacji ze strony festiwalu)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *