Festiwal śniadań na Piotrkowskiej

W ramach Festiwalu Śniadań tylko w niedzielę, 25 lipca, łodzianie zapłacą 19 zł za poranny posiłek w restauracjach i kawiarniach przy ulicy Piotrkowskiej. Jest to jedno z wydarzeń  programu 598. Urodziny Łodzi.

Nasze miasto ma już prawie 600 lat. Tradycją jest, iż w lipcu, gdy przypadają urodziny Łodzi, mieszkańcy mogą brać udział z wydarzeń uświetniających ten dzień. W ubiegłym roku bardzo pozytywny odbiór miał zupełnie nowy punkt programu, jakim był Festiwal Śniadań na Piotrkowskiej. Wybrane restauracje i kawiarnie przygotowały wówczas wyjątkowe propozycje  posiłku, dostępne tylko w urodzinową niedzielę. Dzięki specjalnej cenie, łodzianie chętnie biesiadowali w restauracyjnych ogródkach i spędzali czas przy porannej kawie. Tak samo będzie w tym roku, a lista lokali oferujących wyjątkowe danie na początek dnia jest długa!

– Chcemy zachęcić łodzian, by urodzinową niedzielę spędzili razem z rodziną lub przyjaciółmi przy porannym posiłku. Wspólne śniadanie na mieście jest do tego świetną okazją – mówi Agata Zarębska z portalu Jemy w Łodzi, który organizuje wydarzenie. Z tej okazji wybrane restauracje i kawiarnie przygotują specjalne, śniadaniowe dania, których wybór ułatwi festiwalowa mapa dostępna na stronie www.jemywlodzi.pl. Będą one dostępne tylko w niedzielę, a każde z nich kosztować będzie jedynie 19 zł. 

Bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnicy wytrawnych propozycji, jak i słodkich dań. Wśród niedzielnych śniadań można chociażby wymienić maślaną chałkę z dżemem z boczku, łemkowskie fuczki, kaszę manną w stylu azjatyckim, pomidorowy chłodnik, szakszukę po libańsku, omlet po japońsku, a również opcje na słodko, na przykład żulik z lodami czy pankejki z batata.

 – Każdy lokal samodzielnie ustala godziny, w których dostępne będzie festiwalowe śniadanie. Ci pierwsi zapraszają już o 8.00 rano, ale nie trzeba być na Piotrkowskiej aż tak wcześnie. Wszystkie dania będą dostępne przynajmniej do godziny 12.00,  wiele również w godzinach popołudniowych, a nawet przez cały dzień – dodaje Izabella Borowska z Jemy w Łodzi.

Listę festiwalowych propozycji można znaleźć na stronie www.jemywlodzi.pl, a poniżej lokale, które je oferują:

Agrafka (Piotrkowska 90)

BOHO (Piotrkowska 83)

Breadnia (Piotrkowska 86)

Cafe Verte (Piotrkowska 113)

Drukarnia (OFF Piotrkowska)

Hamra (Piotrkowska 89)

House of Sushi (Piotrkowska 89)

Imber (Piotrkowska 43)

Komediowa (Piotrkowska 12)

Krasnolód (Piotrkowska 31)

Las Palmas (OFF Piotrkowska)

Lavash (Piotrkowska 69)

Las Tablas Tapas Bar (Piotrkowska 89)

Len i Bawełna (OFF Piotrkowska) 

Lepione i Pieczone (Piotrkowska 89)

Placówka (Pomorska 4)

Pop’n’art (plac Wolności 6) 

The Chef (Piotrkowska 89)

Woda Sodowa (Piotrkowska 190)

Żebra (Piotrkowska 82)

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *