Festiwal See Bloggers powraca do Łodzi

Po dwóch latach przerwy, do Łodzi Miasta Kultury, wraca największy w Polsce Festiwal Twórców Internetowych See Bloggers 2022. 11 i 12 czerwca: EC1 oraz Monopolis, będą gościć najpopularniejsze i najbardziej wpływowe osoby w sieci oraz w show biznesie.

VIII edycja Festiwalu, a trzecia zorganizowana wspólnie z Łodzią, ma szansę po raz kolejny przejść do historii największych wydarzeń w Polsce zarówno pod względem ilości uczestników jak i popularności zarówno w sieci jak i w mediach tradycyjnych. See Bloggers skupia największych twórców internetowych w Polsce: blogerów, youtuberów, instagramerów i tiktokerów. Podobnie jak w poprzednich latach partnerem strategicznym Festiwalu jest Łódzkie Centrum Wydarzeń a organizatorami Anna i Jakub Zając – bloggerzy, Influencerzy, twórcy Mono Cafe oraz marki modowej Roselle.

„W tym roku jest nam szczególnie bliski temat odpowiedzialności w sieci i w świecie realnym, zarówno za siebie jak i za bliskich, oraz sąsiadów, dlatego postanowiliśmy że tegoroczna edycja See Bloggers upłynie pod hasłem ODPOWIEDZIALNOŚCI” – mówi organizatorka festiwalu, blogerka oraz influencerka Anna Zając. „Dla nas, po dwóch latach przerwy będzie to długo wyczekiwane spotkanie, które bez względu na okoliczności polityczne, jest sygnałem powrotu do normalności”

Poprzednia edycja w 2019 roku zgromadziła 2500 aktywnych Influencerów, kilkadziesiąt gwiazd oraz ekspertów, którzy brali udział w licznych, prelekcjach, warsztatach oraz panelach dyskusyjnych. Dzięki zaangażowaniu ŁCW, uczestnicy SeeBloggers mieli szansę poznać specyfikę Łodzi, jej historię oraz wziąć udział, wspólnie z mieszkańcami, w niecodziennych wydarzeniach. Jednym z nich było odsłonięcie, w tej chwili już kultowego, łódzkiego Jednorożca.

Impreza do tej pory gościła już między innymi Annę Lewandowską, Jerzego Owsiaka, Magdę Beredę, Dorotę Wellman, Marylę Rodowicz, Joannę Przetakiewicz, Urszulę Dudziak, Katarzynę Nosowską, Pascala Brodnickiego,  czy Red Lipstick Monster. W tym roku na pewno zobaczymy Martynę Wojciechowską, Magdę Mołek, Małgorzatę Rozenek, Tomasza Kammela, Magdalenę Mielcarz, Joannę Koroniewską i Macieja Dowbora i wiele, wiele innych osób, które podzielą się swoją wiedzą, wezmą udział w panelach dyskusyjnych oraz będą promować odpowiedzialne zachowania w sieci. 11 czerwca wieczorem w Monopolis, poraz kolejny odbędzie się Gala #Hasztagi Roku podczas której zostaną nagrodzeni najbardziej wpływowi oraz etyczni Twórcy Internetowi w 2021 roku. A po gali, w Łódzkim Orientarium, odbędzie się koncert Grzegorza Hyżego.

Wśród nominowanych do nagrody #Hasztagi Roku są między innymi Agnieszka Woźniak Starak, Kamila Kalińczak, Paulina Krupińska, Sandra Kubicka, Klaudia Halejcio, Gosia Ohme, Martyna Wojciechowska, Paulina Krupińska, Lara Gessler, Joanna Krupa, Izabela Janachowska, Magda Mołek. Lista nominowanych: https://www.instagram.com/see_bloggers/

Lista nominowanych osób powstała na podstawie Rankingu Najpopularniejszych Osób w Internecie w 2021 roku, który został ogłoszony w w kwietniu 2022 r. O tym kto otrzyma statuetkę w poszczególnych kategoriach, decyduje kapituła nagrody. Kogo w tym roku jury uhonorowało tym prestiżowym wyróżnieniem dowiemy się już wkrótce podczas gali 11 czerwca.

See Bloggers to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, z wieloma kreatywnymi warsztatami, panelami dyskusyjnymi, prelekcjami w strefie edukacyjnej i przestrzeni otwartych, w kreatywny sposób zagospodarowanych przesz partnerów festiwalu. Patronami medialnymi wydarzenia są: magazyn Twój Styl, telewizja TVN oraz TVN Style, Radio Eska, Fashion Magazine, Współorganizatorem i Partnerem Głównym SeeBloggers jest Miasto Łódź, a partnerem strategicznym Łódzkie Centrum Wydarzeń i EC1 – Miasto Kultury.

Szczegóły dotyczące SeeBloggers, można znaleźć na stronie: https://www.seebloggers.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *