DSCF1148Festiwal OPP „Procent dla Łodzi” odbył się 29 marca w łódzkim centrum handlowym Manufaktura. 25 różnych fundacji przedstawiało swoją działalność, aby przekonać tych łodzian, którzy w tym roku jeszcze nie rozliczyli się z PIT-u, do przekazania na ich rzecz 1% swojego podatku.

W ramach festiwalu przez cały dzień w Manufakturze było głośno. Organizatorzy zapewnili na każdą minutę wiele atrakcji. Wśród nich pojawiły się takie jak malowanie twarzy, pokaz tańca irlandzkiego, wykonanie piosenki w języku migowym, występy zespołów Screamin’Dollz, Mały Big-band oraz Trabanda, pokaz Tai Chi czy bicie rekordu w liczbie osób śpiewających razem „Hosanna” z musicalu „Jesus Christ Super Star”. Była to inicjatywa Teatru Muzycznego w Łodzi. Uczestnikom zostały rozdane teksty. Łodzianie ustanowili rekord liczący 162 osoby.

Zaproszeni goście w tym wiceprezydent Krzysztof Piątkowski i aktor Mariusz Jakus wzięli udział w losowaniu, wybierając tym organizacje, którym sami przekażą 1% swojego podatku.  Organizacja pożytku publicznego to organizacja pozarządowa, która działa na rzecz społeczeństwa, najczęściej w formie wolontariatu. Przekazując im jeden procent naszego podatku, tak naprawdę pomagamy im pomagać.

Przypomnijmy, ze jeden procent naszego podatku zostaje przekazany przez nas dobrowolnie na wybrany przez nas cel. Może on wspomóc m.in. fundacje pomagające dzieciom, niepełnosprawnym, osobom starszym, bezdomnym, zwierzętom czy organizacjom artystycznym. Jeżeli we wniosku nie wypełnimy pola poświęconemu przekazaniu 1%, Państwo samo zadecyduje o tym w jaki sposób ta część naszego podatku zostanie spożytkowana.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ogród Botaniczny znowu otwarty (foto)
_MG_0039
Bigiel na Młynarskiej (foto)
XIV Gala Wolontariatu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*