IMG_0144Po raz czwarty na plaży w Manufakturze zorganizowano Festiwal Ognia. Impreza odbyła się w sobotę, 23 lipca. Podczas niej zaprezentowały się najlepsze grupy i teatry ognia z całego kraju.

Tradycyjnie rozpoczęło się od pokazu capoeiry w wykonaniu grupy Capoeira Łódź. Potem plaża w Manufakturze zmieniła się w arenę fire show. Pabianiczanka Michalina Jaros zaprezentował taniec wachlarzami, kulami ognia na łańcuchach i hula-hoop. Wyróżniony na wielu konkursach Damian „Jiu-Ji” Jagodziński w swoim pokazie wykorzystał m.in. chakkar, czyli specjalne koło, z którego lecą efektowne iskry, przypominające pracę spawacza. 

joomplu:112152

Pojawiła się także łódzka Formacja Samsara, która w tym roku przygotowała występ z elementami flamenco. Oprócz tego krakowska grupa Labareda, która słynie z niebanalnych układów choreograficznych z elementami akrobatycznymi. Jako ostatni wystąpili artyści z Tikanga Projekt. To najnowszy projekt w klimacie etno według koncepcji Agaty Piesiewicz z Bandit Queen Circus, powstały we współpracy z grupą GlinGal.

/fot. Marcin Jurkiewicz

Zobacz także:

Festiwal Ognia w Manufakturze 2015 (foto)

Festiwal Ognia w Manufakturze 2014 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
29maja_220
Rueda Gigant w Manufakturze (foto+wideo)
Giełda kwiatów, ekotarg, kioski i kawiarnie na Starym Rynku
parada_jedziecka_20121128_2060792025
Parada Jeździecka 2012 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*