Jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń letnich powraca po pandemicznej przerwie do Manufaktury. Festiwal Ognia, bo o nim mowa, to ekscytujące widowisko artystyczne, które w tym roku przyjmie m.in. formułę ogniowej bitwy. To nie koniec – na widzów czekać będzie „ogniowy stand-up” i liryczne show duetu White Night – artystów z Ukrainy.

W sobotę, 25.06, po zmroku, o godz. 21 na plaży w Manufakturze rozpocznie się Festiwal Ognia – niezwykle widowiskowe show, podczas którego artyści wprowadzą widzów w świat płonących łańcuchów (poi), lin całopalnych, wachlarzy oraz pochodni, służących do „plucia” ogniem.

Festiwal Ognia powrócił do Manufaktury po dwuletniej przerwie i w nowym terminie – w tym roku organizowany jest z okazji wypadającej na 21/22 czerwca Nocy Kupały: – Tradycje słowiańskie są silnie powiązane z ogniem. Właśnie z okazji najkrótszej nocy w roku rozpalano ogniska lub tańczono przy świetle pochodni. W najbliższą sobotę część tej atmosfery przeniesiemy do Manufaktury – zapewnia Michał Kaźmierczak, organizator tegorocznej edycji Festiwalu Ognia.

W tym roku nowością jest formuła fire battle – w trwającej 3 rundy „ogniowej bitwie” najlepszych tancerzy z ogniem wybierze publiczność. W pierwszej rundzie zawodnicy zaprezentują się w parach, a jedynym dostępnym narzędziem będą poi. Rozgrywki odbędą się w systemie pucharowym, więc zwycięzcy poszczególnych bitew spotkają się w drugiej rundzie. Napięcie oczywiście będzie rosło, więc tym razem będzie można pluć ogniem. Z kolei finaliści będą mogli wykorzystywać choreografię oraz poprosić o wsparcie ze swoich zespołów, by podkręcić atmosferę i dosłownie rozgrzać publiczność do czerwoności.

Po tych emocjach, ok. godz. 22 na plaży w Manufakturze pojawi się artysta wielu talentów: Paweł Janus, który umiejętnie łączy teatr ognia ze stand-upem. Z pewnością, jak w to w stand-upie, włączy w swoje show publiczność, ale spokojnie! Tylko słownie! Janus to specjalista od pokazów dla różnych grup wiekowych – artysta umiejętnie łączy różne wątki tak, by zainteresować zarówno dzieciaki, jak i starszą publikę.

W zupełnie inny klimat przeniosą publiczność artyści z Flamin’ Angel. Ten pięcioosobowy zespół z Piotrkowa Trybunalskiego przygotowuje swoje show do muzyki elektronicznej, tworząc rozbudowaną choreografię z elementami żonglerki. Po nich przyjdzie czas na ukraiński duet White Night. Artyści już od 10 lat tańczą z ogniem, ledami i flagami. W Manufakturze pokażą nowości choreograficzne – orientalny taniec brzucha z ogniem i dymem, wachlarze ogniowe i układ z elementami pirotechniki.

Na finał, około godz. 23 – Otwarta Scena czyli wspólny pokaz wszystkich artystów występujących tego dnia na plaży w Manufakturze. Warto dodać, że ogniste show będzie można oglądać także z trybun, które zapewnią świetny widok na piaszczystą arenę.

Harmonogram:

21:00 – otwarcie Festiwalu

21:05 – Fire Battle (I i II runda, finał)

21:55 – Paweł Janus, stand up z ogniem

22:15 – Flamin’ Angel

22:35 – White Night

22:55 – Wielki Finał Otwarta Scena

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obchody 114. rocznicy Rewolucji 1905 roku w Łodzi
Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej
599. Urodziny Łodzi – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*