Ogień, żar, iskry, feeria barw i nieograniczona wyobraźnia aktorów – tak można opisać to, co wydarzy się na rynku Manufaktury w najbliższy weekend. W sobotni wieczór, 21 lipca na plaży odbędzie się Festiwal Ognia.

Już po raz szósty w Manufakturze będzie można zobaczyć aktorów teatru ognia z całej Polski. W tym roku przed łódzką publicznością wystąpią cztery grupy artystów, z których każda przygotowała wyjątkowe, oryginalne i niezwykłe widowisko. Festiwal rozpoczną tancerze ognia z Krakowa – Teatr Jednej Miny. Będzie można zobaczyć popisy na szczudłach i odbyć bajkową podróż u boku Vivy – małej dziewczynki, która niespodziewanie znalazła się w świecie ognia. Aktorzy zaprezentują swoje żonglerskie umiejętności, pokaz ubarwią kolorowe projekcje, bańki mydlane, lasery i obłoki dymu.

Z kolei Bractwo Ognia „Spaleni” z Rybnika przeniesie widzów do fabryki. Spektakl „Fabryka Ognia” to najnowsza produkcja grupy, w której nie zabraknie deszczu iskier, kłębów dymu i plucia ogniem. Artyści wykorzystują elementy tańca z ogniem, żonglerki i gry świateł. Atmosfera na plaży Manufaktury będzie się zmieniać z każdym kolejnym spektaklem, organizatorzy zadbali o to, by repertuar zaproszonych teatrów był jak najbardziej zróżnicowany. Grupa Maori z Ciechanowa, która wystąpi jako trzecia, zabierze widzów do Miami lat 80. Publiczność może więc liczyć na wojny gangów, szybkie samochody, neony i kolorowe wybuchy.

Na zakończenie wystąpi wielokrotnie nagradzana na konkursach fireshow grupa AzisLight, której członkowie pochodzą z Katowic, Wrocławia i Dąbrowy Górniczej. W spektaklu „Magia Ognia” nie zabraknie płonących sukien, hipnotyzujących kijów o trzech końcach, płonących, wirujących kwadratów i pirotechniki estradowej. Festiwal Ognia w Manufakturze to dwie godziny nieustannego, ognistego show, w którym można podziwiać niecodzienne umiejętności aktorów, tancerzy, kuglarzy i miotaczy ogniem z całego kraju.

Festiwal odbędzie się w sobotę 21.07, początek o godzinie 21, wstęp wolny.

Program festiwalu:
21:00 – 21:10 – Rozpoczęcie festiwalu, animacje z udziałem szczudlarza
21:10 – 21:28 – Teatr Jednej Miny (Kraków)
21:40 – 21:55 – Bractwo Ognia „Spaleni” (Rybnik)
22:10 – 22:25 – Maori (Ciechanów)
22:40 – 22:57 – AzisLight (Dąbrowa Górnicza-Katowice-Wrocław)
22:57 – 23:00 – Podsumowanie, zakończenie festiwalu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Moto Weteran Bazar – wakacje 2018
life
Biegaj na Life Festival Oświęcim
dniotwartefunduszyue
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*