festiwal_ogniaZa oknem afrykańskie upały, a Manufaktura jeszcze podkręca temperaturę!  W najbliższą sobotę, 5 sierpnia, po zachodzie słońca artyści najlepszych polskich Teatrów Ognia zaprezentują się na piątej już edycji Festiwalu Ognia.  Jak co roku, zobaczyć będzie można emocjonujące pokazy tańca z płonącymi najprawdziwszym ogniem rekwizytami, okraszone widowiskową pirotechniką.

Podczas tegorocznego święta tej niezwykle widowiskowej sztuki z pogranicza teatru, tańca, perfomance’u i kuglarstwa swoje umiejętności w sztuce fireshow zaprezentują artyści z całej Polski. Będzie znany i lubiany  Damian „Jiu-Ji” Jagodziński z Łodzi, grupa Maori z Ciechanowa, gorąco przyjęta w zeszłym roku Labareda z Krakowa, GlinGal ze Świdnicy, Locomotora z Krakowa oraz gość specjalny: Krystian Minda z Krakowa, półfinalista programu Mam Talent, który zafunduje ekstremalne show z połykaniem płonących mieczy!

Festiwal to świetna rozrywka dla całych rodzin – co roku trybuna na plaży w Manufakturze zapełnia się widzami jeszcze na długo przed rozpoczęciem pokazów. Niezwykle widowiskowe mini spektakle przenoszą gości Manufaktury w tajemniczy świat rysowany żywym ogniem.

Przez cały czas trwania festiwalu oczy publiczności będą cieszyć żonglerskie umiejętności artystów, którzy będą manipulować licznymi obiektami, m.in. płonącymi obręczami hula-hoop, kulami ognia zwanymi „poi”, kijami, wachlarzami, linami całopalnymi, buugengami oraz devilstickiem. Zobaczyć będzie można także płonącą scenografię, różnorodne efekty pirotechniczne, a nawet szczudlarzy. Festiwal startuje o godzinie 20:45, zakończenie przewiduje się około północy.

Przybliżony harmonogram pokazów:

20:45 – 20:50 – Start, zapowiedzi
Pokaz Capoeiry – na rynku przed galerią

21:00 – Damian „Jiu-Ji” Jagodziński z Łodzi
21:15 – Grupa Maori z Ciechanowa
21:30  – Grupa GlinGal ze Świdnicy
22:00 – Grupa Labareda z Krakowa
22:15 – Krystian Minda z Krakowa
22:45 – Grupa Locomotora z Krakowa
23:30 – Zakończenie

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
vansshop
Vans Shop Riot 2015 – informacje
Łódzkie Senioralia 2018
zamienodpady
Zamień Odpady na Kulturalne Wypady

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*