festiwal_ogniaJuż w sobotę, 23 lipca,  na plaży w Manufakturze zaplanowano jedno z najbardziej widowiskowych wydarzeń tego lata. Festiwal Ognia to spotkanie najlepszych grup i teatrów ognia z całej Polski. Dla widzów oznacza to wielkie emocje i fire show na najwyższym poziomie.

Po raz czwarty na plaży w Manufakturze będzie można podziwiać ogniowe widowiska. W sobotę, po zmroku, ok. godz. 21 zaprezentują się artyści, którzy nie boją się wysokich temperatur ani smagających płomieni.   W klimat walki i tańca z ogniem, wprowadzą widzów zawodnicy grupy Capoeira Łódź, którzy specjalnie na Festiwal Ognia przygotowali występ brazylijskiej sztuki walki capoeiry z elementami akrobatyki, tańca z pochodniami oraz zionięcia ogniem.

Potem plaża w Manufakturze zmieni się w arenę fire show. Pabianiczanka Michalina Jaros zaprezentuje taniec wachlarzami, kulami ognia na łańcuchach i hula-hoop – ulubioną techniką artystki.  Wyróżniony na wielu konkursach Damian „Jiu-Ji” Jagodziński w swoim pokazie wykorzysta m.in. chakkar, czyli specjalne koło, z którego lecą efektowne iskry, przypominające pracę spawacza.  Nie może zabraknąć również łódzkiej Formacji Samsara, która w tym roku przygotowała występ z elementami flamenco. W tym roku zafunduje widzom ogniste show z użyciem płonących kijów, kul ognia na łańcuchach zwanych poi, hula-hoop, wachlarzy oraz pirotechniki.

Bardzo ciekawie zapowiada się również występ krakowskiej grupy Labareda, która słynie z niebanalnych układów choreograficznych z elementami akrobatycznymi. Będą m.in. podnoszenia tancerek z płonącymi rekwizytami. Wszystko to w rytmie znanych hitów i największych przebojów. Jako ostatni wystapią artyści z Tikanga Projekt. Przyjadą do Manufaktury w czteroosobowym składzie prosto z Wrocławia. Show, które zaprezentują, to najnowszy projekt w klimacie etno według koncepcji Agaty Piesiewicz z Bandit Queen Circus, powstały we współpracy z grupą GlinGal. Premiera widowiska odbyła się podczas największej w regionie nocy świętojańskiej na wrocławskiej pergoli. Efektownie zapowiada się trik z wykorzystaniem ośmiu obręczy hula-hoop oraz sprzętów takich jak płonący pióropusz czy kije-wagi.

PROGRAM:
20:30 – Capoeira Łódź
21:30 – Michalina Jaros (solo)
21:45 – Damian Jiu-Ji Jagodziński (solo)
22:00 – Formacja Samsara (duet)
22:20 – Labareda (trio)
22:45 – Bractwo Ognia „Spaleni” (kwintet)
23:10 – Tikanga Projekt (kwartet)
23:35 – Podsumowanie, zakończenie

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2549
Foto Dej na Górnej #3 – Sukcesja
motoserce2010
Motoserce 2010 – informacje
XIII Dni Japońskie w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*