Festiwal Ognia w Manufakturze

festiwal_ogniaW najbliższą sobotę, 1 sierpnia, Manufaktura zaprasza na jedno z najbardziej efektownych i spektakularnych wydarzeń na plaży. Po zmroku przestrzenią zawładną aktorzy z najlepszych grup teatralnych, prezentujących widowiskowe fire show.

Festiwal Ognia w Manufakturze rozpocznie się tuż przed zmrokiem. Na początku, o godz. 20:30 goście Manufaktury zobaczą widowiskowy pokaz capoeiry, przygotowany przez grupę Capoeira Łódź. Efektowne akrobacje, szybkie kopnięcia, uniki i elementy taneczne to dopiero część atrakcji. Specjalnie na Festiwal Ognia w Manufakturze, mistrzowie tej brazylijskiej sztuki walki wpletli w swój występ elementy pirotechniczne.

Gdy nad rynkiem Manufaktury zapanuje już noc, na plażę wkroczą artyści, którzy oswajają ogień i za jego pomocą tworzą niezapomniane widowisko. O godz. 21 goście Manufaktury będą mogli podziwiać pokaz żonglerki LED na maczugach w wykonaniu artysty z łódzkiej grupy Samsara. Po nim Aleksandra Włodarczyk, również z tej grupy, zaprezentuje się w show z udziałem m.in. ledowego hula-hop i ognistych poi (łańcuchów z podpalonymi ciężarkami),

Zaprezentuje się także znany Łódzki żongler i cyrkowiec Jacek Kwapiński, tym razem w pokazie solowym LED. Dodatkowo zobaczyć będzie można Łukasza „BUŁĘ” Słabkowskiego z Białegostoku (artystę grupy Czupakabra), który wykorzysta m.in. płonące wachlarze. Po jego występie, ok. godz. 22, rozpoczną się prezentacje zespołów. Grupa Flow z Poznania pokaże uwielbiane przez publiczność połykanie ognia, a także zianie, kolorowy ogień i elementy pirotechniczne – krótko mówiąc – będzie na co popatrzeć!

Na plaży zaprezentuje się również pełna formacja Samsara. To grupa tancerzy specjalizujących się w artystycznym wykorzystaniu żywiołu ognia. Artyści łączą na scenie taneczną ekspresję z ryzykownym  i widowiskowym obcowaniem z otwartym ogniem. Z kolei grupa Czupakabra  pierwszy swój występ z wykorzystaniem ognia wykonała w 2013 roku w Białymstoku w ramach 21. Finału WOŚP. W Manufakturze pokażą show z wykorzystaniem m.in. płonących lin, smoczego kija i pochodni.

Grupa Flow działa już od 7 lat i prócz zabawy z ogniem specjalizuje się również w bardzo oryginalnych i unikatowych pokazach artystycznych z wykorzystaniem technologii laserowych oraz LED. Impreza zakończy się przed północą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *