Festiwal Łódź Miastem Kobiet 2017

festiwalmiastemkobiet

Od 15 do 24 września organizowana będzie szósta edycja Festiwalu Łódź Miastem Kobiet. Patronem medialnym imprezy jest Plaster Łódzki.

Tradycyjnie w programie znajdą się: Finał konkursu Łódź Miastem Talentów, spektakle, wystawy, Noc Kobiet. Tegorocznymi gwiazdami będą Dorota Stalińska, Magdalena Zawadzka i Ignacy Karpowicz. Imprezy odbywać się będą w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, Poleskim Ośrodku Sztuki i Galerii LOOK ASP.

Program

15 września 2017, start godz. 18:00
NOC KOBIET
godz. 18:00 – wystawia Justyny Cieślik – doktorantki ASP
godz. 19:00 – Gość Specjalny Ignacy Karpowicz autor powieści „Sońka”
godz. 21:00 – NOC KOBIET: warsztaty, pokazy, prelekcje

16 września 2017, godz. 16:00
Wernisaż instalacji pt. THE TIME FOR YOU – CZAS DLA CIEBIE
Instalacja o charakterze przestrzennym wykonana z lekkiej konstrukcji metalowej, na której powieszone będą woale z nadrukami postaci kobiet i mężczyzn. Namalowane postacie, muzyka i światło będą tworzyć atmosferę sauny.
Galeria LOOK – Łódź, ul. Wojska Polskiego 121, CPM, II piętro, korytarz – wstęp wolny

16 września 2017, godz. 18:00
Finał konkursu Łódź Miastem Talentów
Koncert plenerowy oraz finał konkursu Łódź Miastem Talentów w kategorii MUZYKA.
wstęp wolny

17 września 2017, godz. 18:00
O blogu – spotkania: blogerzy, vlogerzy
wstęp wolny

18 września 2017, godz. 19:00
„Ławeczka” wg. Aleksandra Gelmana TEATR SCENA POCZEKALNIA
Ona: Izabela Noszczyk, On: Dariusz Taraszkiewicz
Opieka reżyserska: Robert Czechowski
Producent / Technika: Sebastian Nowicki

„Ławeczka” wg. Aleksandra Gelmana słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? Kameralny spektakl w reżyserii Roberta Czechowskiego to opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

Czas trwania przedstawienia: około 70 minut
25 zł bilet ulgowy, 35 bilet normalny / bilety on-line na stronie: www.aoia.pl

19 września 2017, godz. 19:00
Spektakl „Lilka, cud miłości”
Scenariusz i reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Muzyka: Urszula Borkowska
Obsada: Paulina HOLTZ, Krystyna TKACZ, Magdalena ZAWADZKA, Joanna ŻÓŁKOWSKA
Głos dziecka: Antonina Nowakowska

„Lilka, cud miłości” to portret zakochanej kobiety odgrywany przez cztery znakomite aktorki – Paulinę Holtz, Krystynę Tkacz, Magdalenę Zawadzką,Joannę Żółkowską. Spektakl od ponad roku podbija serca widzów w całej Polsce. Nie brakuje tu ślubów i zdrad, humoru i tęsknoty, pasji i rozczarowań. Aktorki zabierają publiczność we wciągającą podróż przez życie Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Scena zamienia się we wręcz filmowe ujęcia opowieści o tajemnicy miłości. A jeśli miłość, to wielka i namiętna, zakończona ślubem na Wawelu, z biciem w dzwony i piękną suknią i z orszakiem wspaniałych gości!Ślub… A właściwe trzy śluby! Ale zawsze ze wspaniałym mężczyzną, który spełnić ma największe marzenia i pragnienia. Są i zdrady i są tęsknoty i jest stawianie wróżb z kart, a także… wywoływanie duchów. Szczypta ironii, oczywiście na temat mężczyzn, no i ta rodzina…Scenariusz powstał na podstawie wspomnień „poetki miłości”, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, nazywanej zdrobniale Lilką.To prawdziwa teatralna perełka, której nie warto przegapić!

25 zł bilet ulgowy, 35 bilet normalny / bilety on-line na stronie: www.aoia.pl

20 września 2017, godz. 18:00
Finał konkursu Łódź Miastem Talentów w kategoriach: MODA, AKTOR, DESIGN.
Pokaz kolekcji ubiorów 2017/2018 Andrzeja Cieślika Pn. COMBI MAN, COMBI WOMEN na zakończenie konkursu w kategorii MODA.
Kombinezony to alternatywa dla dwuczęściowych ubrań składające sie przeważnie z koszul, bluzek, swetrów, spodni, spódnic, marynarek itp. Kombinezon to jednoczęściowy ubiór od stóp do głów zamykający człowieka na suwak, guziki lub po prostu mapy. Praktyczny z kieszeniami i kapturem. Na każda porę roku. Wykonany z płótna , drelichu lub dzianiny. Dla kobiety z atłasu, koronki lub jedwabiu. W zaproponowanej kolekcji w tonacji kolorów ziemi, szarości, beżach i granatach z elementami malarskimi. W kolekcji znalazła się propozycja dwustronnych kapturów łączonych z naramienną pelerynką, dwustronnych pikowanych kamizelek. Szlachetności kolekcji dodają luźne płócienne i jedwabne koszule z szerokimi, wygodnymi spodniami inspirowanymi strojem indyjskim.Kolekcję zamyka para idąca do ślubu, również w kombinezonach z atłasu w kolorach bieli i granatu.
wstęp wolny

20 września 2017, godz. 18:30
Sunday is Monday Warsztaty myślenia projektowego
warsztaty odbywają się w Poleskim Ośrodku Sztuki
zapisy: tel. 42 688 14 18 lub e_mail: m.pierzchala @pos.lodz.pl

22 września 2017, godz. 17:00
Spotkanie z Janiną Ochojską w Poleskim Ośrodku Sztuki

23 września 2017, godz. 19:00
WOMAN POWER czyli św. Hildegarda z Bingen
scenariusz/ reżyseria/ scenografia: Dorota Bielska
wykonywana na żywo: Katarzyna Tercz
występuje: Anna Rakowska

Dusza moja bądź to wzbija się wysoko w niebo i przebywa na rozmaitych obszarach przestworzy, bądź też przechadza się pośród przeróżnych ludów, mimo iż zamieszkują krainy odległe i okolice nieznane. Rzeczy tych nie słyszą uszy moje, nie doświadczają ich uczucia moje, ani też pięć moich zmysłów. Postrzega je tylko dusza moja, a oczy pozostają otwarte, gdyż nigdy nie doznaję omdlenia w chwili ekstazy. Widzę to wszystko po przebudzeniu, widzę w dzień i w noc.

25 zł bilet ulgowy, 35 bilet normalny / bilety on-line na stronie: www.aoia.pl

24 września 2017, godz. 19:00
SPEKTAKL Z GWIAZDĄ
Dorota Stalińska monodram „Żmija” Lwa Tołstoja
Sama nie mogę w to uwierzyć, że moja „Żmija” okazała się aż taka żywotna… Żywotna jak jej bohaterka, którą parę razy zabijali… ale nie zabili… I że gram tę sztukę już od 40 prawie lat… z paroletnią przerwą kiedy wydawało mi się, że to już nie wypada, że nie uchodzi… że nie można grać jednego przedstawienia tyle lat… że przecież świat się zmienił, widz się zmienił, ja się zmieniłam…. Ale kiedy na prośbę organizatorów kolejnego przeglądu Teatrów Małych Form „odkopałam” moją Żmiję, to okazało się, że ani świat, ani widzowie, ani ja sama nie zestarzeliśmy się i nie zmieniliśmy się aż tak bardzo. Temat sztuki – samotność człowieka pozbawionego w skutek wojennej zawieruchy młodości i prawa jakiegokolwiek wyboru – okazał się nadal aktualny i interesujmy dla kolejnego pokolenia widzów… zrobiona własnoręcznie 38 lat temu w stolarni szkoły teatralnej barierka nadal się trzyma… uszyty wówczas własnoręcznie kostium nadal pasuje ( no.. spódnicę trochę popuścić w pasie musiałam )… zaproszenia nadal napływają… a więc gram dalej! A jednak co jakiś czas powraca do mnie to pytanie – czy nie jestem już na to za stara? I co…? I niedawno w Koszalinie dostałam piękną i zadziwiającą dla mnie odpowiedź. Bardzo młoda dziewczyna zapytała po przedstawieniu swoją matkę: „Ale jak ona mogła to grać trzydzieści lat temu, kiedy była taka młoda ???”

Informujemy, że E-bilety na wydarzenia odbywające się w dni powszednie można nabyć do godz. 15:00 w dniu wydarzenia, natomiast na wydarzenia odbywające się w weekend, do piątku do godz. 15:00. Potwierdzenie zakupu otrzymane na podany adres mailowy NALEŻY WYDRUKOWAĆ I POTRAKTOWAĆ jako bilet wstępu okazując przy wejściu na salę widowiskową.

25 zł bilet ulgowy, 35 bilet normalny / bilety on-line na stronie: www.aoia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *