Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki 2010 – informacje

festiwal_cdPod hasłem „Bądź najlepszy” zorganizowany zostanie jubileuszowy, dziesiąty Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki. Impreza rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 19 kwietnia i potrwa osiem dni.

 
Na Festiwal składa się ponad trzysta imprez organizowanych przez łódzkich naukowców, wykładowców, studentów uczelni naukowych i artystycznych.

– Celem Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki jest popularyzacja wiedzy, nauki, prezentacji osiągnięć naszego środowiska naukowego – mówił podczas konferencji naukowej prof. dr hab. Antoni Różalski z Uniwersytetu Łódzkiego. – Impreza skierowana jest do wszystkich, w szczególności do ludzi młodych.

Od 19 do 26 kwietnia w Łodzi prezentowane będą wykłady (sama Politechnika Łódzka zaplanowała ich osiemdziesiąt), pokazy, spotkania, wycieczki. Jedną z największych atrakcji będzie spotkanie z siedmioma byłymi Prezydentami Łodzi, którzy dyskutować będą na temat naszego miasta (21 kwietnia, o godz. 16 w Łódzkim Towarzystwie Naukowym). Tego samego dnia w Kościele św. Mateusza o godz. 19 rozpocznie się koncert łódzkich chórów akademickich.

festiwal_002

Na weekend, 24-25 kwietnia, zaplanowano w Manufakturze czwartą edycję Pikniku Naukowego. W namiocie o powierzchni 700 m2 zaprezentuje się około dwudziestu pięciu kół naukowych, od fizyków do ekonomów i filologów. 25 kwietnia łódzkie Muzea: Fabryki, Włókiennictwa i Miasta Łodzi zorganizują Niedzielę u fabrykantów.

Wstęp na większość imprez jest bezpłatny. Pełen program festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *