IMG_6438Na terenie Pasażu Schillera zainaugurowano w piątek, 20 września, XVI Festiwal Muzyki Filmowej w Łodzi. Bohaterem tegorocznego festiwalu jest Lucjan Marian Kaszycki.

I to właśnie jego kompozycje, m.in. z Katastrofy w Gibraltarze oraz pamiętnego utworu Pamiętasz była jesień,  można było wysłuchać podczas niespełna półgodzinnej imprezy. Najpierw w wykonaniu Orkiestry MPK Łódź, a potem Górali z Istebnej.  FMF potrwa do niedzieli – pełen program znaleźć możecie tutaj.

Lucjan Marian Kaszycki – Urodził się 27 września 1932 roku w Krakowie. Autor utworów orkiestrowych, wokalno-instrumentalnych, musicali, piosenek, muzyki jazzowej, teatralnej, radiowej, telewizyjnej i – od 1957 – także filmowej. Od 1985 realizuje we własnym studiu muzykę rozrywkową, elektroniczną i komputerową. Skomponował muzykę do ponad 40 filmów fabularnych, krótkometrażowych, dokumentalnych, animowanych. Pracował m.in. z Marią Kaniewską („Awantura o Basię”), Wojciechem Jerzym Hasem („Pożegnania”, „Wspólny pokój”, „Rozstanie”, „Jak być kochaną”, „Złoto”), Jerzym Hoffmanem („Gangsterzy i filantropi”), Stanisławem  Różewiczem („Miejsce na ziemi”, „Świadectwo urodzenia”, „Ryś”), Bohdanem Porębą („Droga na zachód”, „Katastrofa w Gibraltarze”). Jest twórcą muzyki do około 150 spektakli teatralnych w teatrach m.in. Krakowa, Warszawy, Gdyni, Poznania. Piosenki „Pamiętasz była jesień”, „To wszystko z nudów”, „Nie chodź tą ulicą” czy „Idzie drogą jesień”, komponowane przez Lucjana Kaszyckiego do filmów fabularnych, stały się wielkimi przebojami estradowymi, a „Cztery zielone słonie” do dzisiaj są niezwykle chętnie wykonywane przez kolejne pokolenia najmłodszych artystów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_22C7322
X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 – dzień 2
FIT-2
Fit Fest w Łodzi (foto)
OTW
Fashion Week Poland 2012: Pokaz Otwarcia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*