Festiwal Muzyczny Rockowanie w sieci to VII edycja festiwalu Rockowanie, który z powodu pandemii w całości zorganizowany zostanie on-line. Rockowanie w sieci to warsztaty muzyczne, koncerty laureatów poprzednich edycji oraz konkurs zespołów.

Rockowanie w sieci to projekt Łódzkiego Domu Kultury, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 70 tys. złotych z programu Kultura w sieci Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Program jest elementem tarczy antykryzysowej w kulturze i wsparciem sektora kultury w związku z utrudnieniami w działalności kulturalnej wynikającymi z sytuacji epidemii.
Tegoroczna edycja projektu skierowana jest głównie do młodzieży, którzy w związku z obecnie panująca pandemią mają ograniczoną możliwość podnoszenia kompetencji instrumentalnych i wokalnych. Rockowanie w sieci to na trzy główne działania. Pierwsze z nich to realizacja warsztatów muzycznych online dla instrumentalistów oraz wokalistów. Drugie działanie to realizacja transmisji online koncertów laureatów poprzednich edycji festiwalu i streaming ich na profilach społecznościowych Łódzkiego Domu Kultury. Trzecie działanie to przeprowadzenie konkursu zespołów oraz ich twórczości podzielone na dwa etapy: eliminacje online, czyli wybór finalistów z nadesłanych wcześniej drogą mailową zgłoszeń wraz z nagraniami (zgłoszenia przyjmowane są do 10 lipca, regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie www.ldk.lodz.pl) oraz realizacja finału w postaci transmisji live ze studia ŁDK, podczas której prowadzący będą prezentować nagrania wszystkich laureatów – podczas transmisji głosowanie będzie odbywać się w formie online.

Część warsztatowa będzie realizowana w formie online i obejmować będzie warsztaty z: 1. perkusji – 3 lipca 2020 r. prowadzący Przemysław Kuczyński
2. gitary basowej – 10 lipca 2020 r. prowadzący Marcin Markuszewski
3. gitary – 17 lipca 2020 prowadzący Marcin Kulczycki
4. gry na pianinie – 24 lipca 2020 r. prowadzący Marta Sobczak
5. wokalu – 31 lipca prowadzący Adam Rymarz.

Harmonogram poszczególnych warsztatów przewiduje realizację zajęć z jednego instrumentu w tygodniu w konkretnym dniu w postaci dwóch zajęć – jedne zajęcia dla grupy amatorskiej podstawowej, drugie zaś dla grupy zaawansowanej.

Część koncertowa przewiduje realizację transmisji koncertów online laureatów poprzednich edycji festiwalu. Transmisje będą realizowane na Sali Koncertowej Łódzkiego Domu Kultury oraz streamingowane online na profilach społecznościowych ŁDK. Przewidywana jest realizacja pięciu koncertów przez pięć kolejnych tygodni. Koncerty będą transmitowane w dniach warsztatowych, po realizacji zajęć przez prowadzących. Dostępne będą bezpłatnie oraz z wolnym dostępem dla wszystkich użytkowników online.

Część konkursowa ma na celu zrealizowanie konkursu talentów wśród zespołów muzycznych z całej Polski. Na podstawie przesłanych wcześniej nagrań audio realizowane zostaną eliminacje, które mają na celu wyłonienie dziesięciu finalistów. Finaliści zaproszeni zostaną na nagrania finałowe występów na żywo, które realizowane będą na Sali koncertowej ŁDK. Finał konkursu to połączenie transmisji na żywo ze studia ŁDK oraz prezentacji nagrań wideo. Finał transmitowany będzie online w kanałach społecznościowych ŁDK, a podczas niego realizowane jest również głosowanie online. Zwycięscy wybrani zostaną na podstawie sumy głosów Jury znajdującego się w studio oraz głosów odbiorców online.

Więcej informacji na temat projektu Rockowanie w sieci na stronie Łódzkiego Domu Kultury www.ldk.lodz.pl.

Link do regulaminu i karty zgłoszenia do konkursu zespołów:

http://www.ldk.lodz.pl/aktualnosci-a3/rockowanie-w-sieci-zglos-sie-r5161

Projekt Rockowanie w sieci dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
carrionakust
Carrion akustycznie w Luce
DSC_6741_DxO_1
24 koncerty w 24 godziny
performance_w_wykonaniu_jarasa_ramunasa_20121214_17769655321
Jaras Ramunas w Domu Literatury

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*