komiksgala_012W czwartek, 6 października rozpoczyna się Festiwal Magiczna Łódź oraz XXXIII Kongres Iluzjonistów. Tradycyjnie dzień wcześniej część zaproszonych gości pojawiła się w Hotelu Grand, aby zapowiedzieć swój udział w imprezie.

W tym roku impreza pobiła rekord. W kongresie wezmą udział iluzjoniści z dwunastu krajów, w tym po raz pierwszy z Hiszpanii, Finlandii i Izraela.

I to właśnie gość z Izraela, Ethan Ayalon, wydaje się być jednym z najciekawszych gości tegorocznego Festiwalu. To najstarszy żyjący iluzjonista z tego kraju, który jako młody chłopiec walczył w II Wojnie Światowej. Jego rodzice urodzili się i mieszkali w Łodzi do 1933 roku.

Ethan Ayalon przyjechał do naszego miasta także dlatego, aby uhonorować dyrektora Festiwalu, Jerzego Stanka, medalem im. Doktora Julesa Dhotela. To pierwsze takie wyróżnienie za zasługi dla światowej sztuki iluzji przyznane Polakowi.

Festiwal rozpoczyna się 6 października. Przez trzy dni prestidigitatorzy z całego kraju będą mieli okazję wziąć udział w różnorakich seminariach oraz giełdzie rekwizytów, a także w Magic Night Dinner i Close-up Show. Kongresowi towarzyszą także konkursy – iluzji scenicznej i mikroiluzji. Większość imprez będzie zamknięta dla publiczności z zewnątrz, iluzjoniści nie chcą zdradzać arkan swojej sztuki, jednak 8 października w Teatrze Jaracza odbędzie się Magiczna Gala, którą obejrzeć mogą wszyscy zainteresowani. Bilety kosztują od 60 zł, są do kupienia w kasie teatru.

Zobacz także:

Festiwal Magiczna Łodź 2010 (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Festiwal Łódź Fabrykancka 2.0
IX Folkowe Inspiracje – Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych
gra
Foto-Agenci: Kryptonim Olympus
1 Komentarz
  • Piotr
    8 października 2011 at 21:03

    Panie Marcinie, istnieje istotna różnica pomiędzy Hotelem Centrum a Grandem…chyba, że dla Pana to wszystko jedno…
    Pozdrawiam,

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*