Lodz_PiK_B12Już w marcu salony Empik w całej Polsce zamienią się w krainę dedykowaną najmłodszym czytelnikom. Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to święto literatury dziecięcej. Z tej okazji w całej Polsce odbędą się spotkania z ulubionymi pisarzami i ilustratorami, warsztaty kreatywne oraz zabawy edukacyjne. Festiwal zawita do Łodzi, gdzie 17, 23 i 24 marca w salonie Empik Manufaktura odbędą się trzy wydarzenia z cyklu: spotkanie z Renatą Kijowską wokół jej debiutanckiej książki o przygodach niedźwiedzi, podróżnicze spotkanie z Szymonem Radzimierskim i spotkanie z Michałem Rusinkiem, który opowie o małym Fryderyku Chopinie.

Festiwal Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka to idealna okazja na kreatywne spędzenie czasu z rodziną oraz rozwinięcie dziecięcej wyobraźni. Najmłodsi czytelnicy przeniosą się do świata ze swoich ulubionych książek i bajek. Zajęcia pozwolą uczestnikom zdobyć nowe umiejętności, a ciekawe zabawy oderwą od codzienności i zapewnią niesamowite wrażenia i wspomnienia.

Przecinek i Kropka to szeroko zakrojony program edukacyjny Empiku, który ma za zadanie promować dobrą literaturę dla dzieci, uczyć najmłodszych i ich rodziców świadomego i aktywnego korzystania z tego, co można znaleźć w wartościowych pozycjach książkowych.

Wydarzenia w ramach Festiwalu Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędą się w salonie Empik Manufaktura w Łodzi na ul. Kraskiego 5. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Spotkanie z Renatą Kijowską
17 marca, godz. 15:00

„Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry” (Wydawnictwo Znak) to tytuł debiutanckiej książki adresowanej do dzieci napisanej przez Renatę Kijowską. Autorka jest na co dzień dziennikarką „Faktów” na antenie TVN oraz TVN24, a prywatnie – mamą Tytusa i Bruna. Jak sama opowiada o kulisach powstawania swojego debiutu – „Moich synów szybko znudziły wszystkie książki, które wspólnie czytaliśmy. Chcieli czegoś więcej: prawdziwych historii z pazurem! Wypytywali o moją pracę – tym chętniej, że akurat przygotowywałam reportaże o zwyczajach niedźwiedzi. Losy bohaterów książki oparłam więc na autentycznych wydarzeniach – zabawnych, wzruszających, a nieraz także tragicznych.”

Spotkanie z Szymonem Radzimierskim
23 marca, godz. 18:00

Na spotkaniu autorskim młody podróżnik, bloger i fan egzotycznych zwierząt – Szymon Radzimierski opowie o kulisach powstania swojej najnowszej książki „Dziennik łowcy przygód. Etiopia. U stóp góry ognia” (Wydawnictwo Znak). Spotkanie obowiązkowe dla wszystkich tych, którzy chcą posłuchać o niesamowitych przygodach Szymona Radzimierskiego. Dlaczego tajemnicze, afrykańskie plemię Mursich pije ludzką krew i jak się zachować, kiedy hipopotam przewraca kajak? Odpowiedź już 23 marca.

Spotkanie z Michałem Rusinkiem
24 marca, godz. 12:00

Michał Rusinek był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie wykłada teorię literatury i retorykę. Zdarza mu się pisywać książki m.in. dla dzieci. Ta najnowsza pt. „Mały Chopin” (Wydawnictwo Znak) to wznowienie głośnej książki dla dzieci o młodości Fryderyka Chopina. To zabawna i wierszowana opowieść o tym, jak kilkuletni Frycek stał się genialnym kompozytorem. Książka została przetłumaczona na dziesięć języków, w tym rosyjski, włoski i japoński. „Mały Chopin” był wizytówką Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Rok Chopinowski 2010.

Lodz_PiK_B1

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Literatura – kwiecień 2019
Zrob_zdjecie_w_bibliotece
Zrób zdjęcie w bibliotece
Zapraszamy na październikowe wydarzenia w ramach Małego książkomaniaka

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*