Festiwal Kontakt Łódź 2018

Rozpoczęła się 8 edycja Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt Łódź, organizowanego przez Fundację Tomy, przy współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Festiwal Kontakt to cykl praktycznych działań na rzecz miasta przy udziale wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i zza granicy.

Jego celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą nas rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

W poprzednich 7 edycjach festiwalu uczestniczyło w nim ponad 1200 wolontariuszy  z Polski, USA, Irlandii Płn., Białorusi i Ukrainy.

Jak co roku – także i w tym działania wolontariuszy mają różnoraki charakter. Zorganizowano 5 stref zaangażowania: HELP (7 projektów pomocowych, w tym remonty w 4 mieszkaniach osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz pomieszczeń i terenów zewnętrznych 2 Domów Pomocy Społecznej – przy Rojnej 15 oraz Złotniczej 10 oraz Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy Gałczyńskiego 7), JUNIOR (działania kreatywne dla dzieci w strefie rewitalizowanej), SENIOR (zajęcia komputerowe), ART (działania artystyczne w przestrzeni, koncerty, warsztaty), FAMILY (warsztaty dla małżeństw, zajęcia dla rodzin).

W tegorocznej edycji udział weźmie: ponad 120 wolontariuszy z różnych krajów. Festiwal potrwa do 28 lipca 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *