festiwal_kompetencji_plakatFestiwal Kompetencji w Fabryce Kreatywności to nowa inicjatywa Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi powstała przy współpracy z Centrum Kształcenia Podyplomowego oraz Polskim Uniwersytetem Wirtualnym. Połączenie Festiwalu Kompetencji i Fabryki Kreatywności to nowy eksperyment AHE, w którym łączymy teorię z praktyką i zapraszamy wszystkich, którzy chcą się uczyć i zdobywać nowe kompetencje zawodowe jednocześnie świetnie się przy tym bawiąc. Dzięki udziale w certyfikowanych warsztatach kompetencji oraz zanurzeniu się w wirze atrakcji wizualnych, zręcznościowych, kulinarnych i muzycznych uczestnicy będą mieli okazję zadbać o rozwój własnej kreatywności i potencjału. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 września od godz. 10.

Wydarzenie jest adresowane do wszystkich osób zainteresowanych twórczym rozwojem osobistym i zawodowym bez względu na wiek oraz wykształcenie. Głównym celem imprezy jest połączenie jak największej grupy kreatywnych ludzi z profesjonalistami, którzy pomogą im w zaplanowaniu własnej ścieżki rozwoju zawodowego oraz pokazanie dzieciom, młodzieży i dorosłym, że nauka nie musi być nudna.

W ramach Festiwalu Kompetencji na każdego z uczestników czekają warsztaty rozwoju osobistego, treningi autoprezentacji i wystąpień publicznych, warsztaty audiowizualne, szkolenia pedagogiczne i biznesowe oraz wiele innych merytorycznych zajęć. Jednocześnie odwiedzający wraz z rodzinami będą mogli oddać się rozrywce i zabawie przygotowanej przez Fabrykę Kreatywności. W programie znajdują się warsztaty artystyczne, konkursy i zabawy zręcznościowe, zajęcia i zabawy dla dzieci i dorosłych, pokazy filmów, lekcje tańca oraz gry strategiczne i zręcznościowe. Wszystko odbywać się będzie przy dźwiękach świetnej muzyki oraz zapachu wyśmienitej kuchni.

Fabryka Kreatywności (doradztwo, pokazy, występy artystyczne, konkursy, zabawy i inne atrakcje)
10:00 – 00:00
1. Zaprojektuj swoją karierę! – Wysyłasz setki CV lecz nie możesz znaleźć pracy, która dawałaby ci odpowiednie dochody i satysfakcję? Przyjdź do nas i postaw na rozwój osobisty i zawodowy. W programie: coaching kariery, doradztwo zawodowe, personal branding, konstruowanie CV, metody poszukiwania pracy.
2. Warsztaty i pokazy hotelarskie – Nie masz pomysłu na własny biznes? Nie wiesz co chcesz robić po studiach? A może spróbować swoich sił w branży hotelarskiej? Przyjdź do nas! W programie: konkursy nakrycia stołu, konkursy ścielenia łóżek, praktyczne informacje i doradztwo na temat studiów i pracy w branży hotelarskiej
3. Studiuj nowocześnie – Polski Uniwersytet Wirtualny – Myślisz o kontynuowaniu edukacji lecz brak ci czasu i motywacji? Zobacz jakie nowe możliwości niesie za sobą wirtualna edukacja i szkolnictwo wyższe
4. Centrum Kształcenia Podyplomowego – Zasługujesz na awans, lecz brak ci odpowiednich kwalifikacji i dyplomu? A może twój dyplom studiów nie gwarantuje sukcesu na rynku pracy? Przyjdź po informacje na temat możliwości jakie dają studia podyplomowe
5. Studia międzynarodowe – Marzysz o podróżowaniu lecz brak ci czasu i odwagi, żeby zrealizować swoje plany? Maksymalnie wykorzystaj czas na studiach !
W programie:
+ Dlaczego warto studiować za granicą?
+ Możliwości wyjazdów na studia zagraniczne (ERASMUS+)
+ Nie tylko Europa – studiuj dalej (Stany Zjednoczone, Azja, Ameryka Południowa, Afryka)
+ Studia w języku angielskim twoją szansą na globalną karierę
6. Pokazy Live Cooking – Myślisz że jesteś mistrzem grillowania? Zobacz jak to robią profesjonalni szefowie kuchni !
7. Strefa Kreatywności dla dzieci – Czy twoje dzieci nie mogą sobie poradzić z traumą po powrocie do szkoły? Przyprowadź je do nas! Pod okiem profesjonalnych pedagogów i opiekunów czekają na nich warsztaty plastyczne, językowe i zręcznościowe, szkolenie ekologiczne malowanie twarzy, figurki z masy solnej, gry i zabawy językowe i wiele innych atrakcji. Pokażmy im, że nauka nie musi być nudna.
8. Muzyka na żywo – Nie wyobrażasz sobie dobrej zabawy bez muzyki? My także! Baw się z nami przy dźwiękach łódzkich DJ-ów.
9. Food Trucki – Nie ma dobrej imprezy bez dobrego jedzenia. Spróbuj nowych smaków dzięki bogatej ofercie kulinarnej. (Mafiosso szef wszystkich szefów, Lodziarnia Małe CoNieco i inne)

19:00-20:00 – Łódzki Festiwal Barw „Holi” Nie trzeba wyjeżdżać z Łodzi, żeby poczuć się jak w Indiach. Pożegnaj z nami lato i weź udział w festiwalu barw i kolorów! Gwarantujemy, że godzina obrzucania się kolorowymi proszkami wprawi wszystkich we wspaniały nastrój.
(miejsce: parking AHE, ul. Rewolucji 1905 nr 52)

20:00-22:00 – Pokazy filmów – Polówka
Nie ma to jak dobry film (a może dwa?) na zakończenie imprezy. Zapraszamy wszystkich na polówkę. (miejsce Parking AHE, ul. Rewolucji 1905 nr 52)
Repertuar:
„Nauka Spadania” reż. Pascal Chaumeil
„Seks w Brnie” reż. Vladimír Morávek

Festiwal Kompetencji – warsztaty, pokazy i gry strategiczne (miejsce: Patio AHE, ul. Rewolucji 1905 r. nr 52)

Blok I – 10:00 – 11:30 – Pedagogika, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Logopedia,
1. Bądź świadoma – zapobiegaj (warsztat profilaktyki badania piersi dla kobiet)
2. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
3. Rozpoznawanie wad artykulacyjnych na tle prawidłowego rozwoju mowy
4. Neurologopedia twoją szansą na sukces w zawodzie logopedy
5. Wiem co jem – czyli moje świadome decyzje (warsztat dietetyczny)
6. Coaching pedagogiczny – czym jest i dlaczego warto
Blok II – 11:30 – 13:00 – Administracja, Kultura, Społeczeństwo, Gender, Politologia
1. Jak uczyć o gender? – warsztaty pedagogiczne dla nauczycieli i rodziców
2. Projekty unijne szansą na globalną karierę
3. Podstawy zatrudnienia w polskim prawie pracy
4. Kryminalizacja i penalizacja w systemie polskiego prawa karnego materialnego
5. Zamach na bezpieczeństwo państwa – rozwiązania, prawno karne
Blok III – 13:00 – 14:30 – Kariera, Rozwój zawodowy i osobisty, Psychologia
1. Planowanie kariery – doradztwo zawodowe i personalne
2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą – O kreowaniu własnego wizerunku słów kilka
3. Trener biznesu to nie jest zawód, to kompetencja XXI wieku…
Blok IV – 14:30 – 16:00 – Dziennikarstwo, Języki, Marketing
1. Dziennikarz multimedialny – pisze, nagrywa, publikuje w Internecie (Nauka pisania wiadomości, nauka nagrywania kamerą, nauka montażu, publikowanie w internecie)
2. Wizerunek marek w mediach społecznościowych (promocja, reklama i komunikacja wizerunkowa)
3. Personal Branding, czyli jak nas widzą inni – warsztaty kreatywnej autoprezentacji
4. The United Kingdom – Facts and Curiosities
Blok V – 16:00 – 17:30 – Grafika, Komunikacja, Obróbka dźwięku
1. Komunikacja wizualna – projektowanie graficzne w mediach. Działania intermedialne w komunikacji wizualnej.
2. Malowanie dźwiękiem – Warsztat manipulacji i obróbki dźwięku metodą komputerową
3. Wpływ prawidłowej artykulacji i emisji głosu na werbalną i emocjonalną czytelność przekazu głosowego – warsztaty wokalne i artykulacyjne
Blok VI – 17:30 – 19:00 – Ekologia, Transport, Logistyka
1. Eko-driving w transporcie i logistyce
2. Wespół w zespół – warsztat umiejętności interpersonalnych i pracy w grupie
3. ECO-WARS – strategiczna gra ekologiczna

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
30logos
30-lecie Teatru Logos
plakat20171
Cyrk Zalewski – Widowisko 2017
energia_kultury_2010_20110114_1562418704
Energia Kultury 2015 – nominowani

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*