IMG_4738Znamy ostateczną lokalizację tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. w Łodzi. W tym roku odbędzie się, w dniach 4-6 października, w Atlas Arenie. Wstęp na tegoroczną imprezę będzie dla wszystkich bezpłatny.

W przestrzeni Areny zostaną umieszczone – strefa gier, strefa Star Wars, manga, giełda komiksów i starych gier komputerowych. Tradycyjnie odbędą się spotkania z rysownikami i scenarzystami, konkurs cosplay, na rysunkową miss festiwalu, a także Gala Finałowa, podczas której poza rozstrzygnięciem tradycyjnego konkursu na krótką formę komiksową zostaną zaprezentowani finaliści konkursu tuwimowskiego.

W tym roku gośćmi festiwalu będą m.in. David B., Guy Delisle, Grzegorz Rosiński oraz Don Rosa. Wystawy komiksowe będą prezentowane m.in. w Łódzkim Domu Kultury, Manufakturze oraz Domu Literatury w Łodzi.

IMG_4741

Adam Radoń prezentuje wstępny plan rozmieszczenia stref na terenie Atlas Areny

Ponieważ tegoroczna przestrzeń jest ogromna organizatorzy MFKiG proszą wszystkich do udziału w wolontariacie. Chętni powinni zgłaszać się do Łódzkiego Centrum Komiksu przy Piotrkowskiej 28, od poniedziałku do piątku, w godz. 10-18.

Zobacz także:

Krzysztof Ostrowski – Komiksy (foto)

XXIII MFKiG: Śledziu, Sandoval, Azzarello (foto+wideo)

XXIII MFKiG: Gala FInałowa (foto+wideo)

XXIII MFKiG: John McCrea i Dave McKean (foto+wideo)

XXIII MFKiG: 5 października – piątek (foto)

XXIII MFKiG: 4 października – czwartek (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
RM. Roman Modzelewski. Sen o Łodzi w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
222 Aukcja Dzieł Sztuki
P1210161
Galeria Manhattan: Łódź 05.09

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*