baner_facebookPo raz czwarty w Łodzi odbywa się Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja. W tym roku impreza odbędzie się od 9 do 12 maja w Łódzkim Domu Kultury. Karnet na cały festiwal kosztuje cenie 40 zł. Bilet na jeden seans – 5 zł (sprzedaż w przypadku wolnych miejsc).

W programie znalazło się ponad trzydzieści filmów w tym premierowo m.in. Lore, Hannah Arendt, Side by Side oraz Crawl. Poza tym będzie można obejrzeć takie tytuły, jak Raj: wiara, Broken czy Jak spędziłem koniec lata.

Festiwal to także dyskusja i odkrywanie branży filmowej. Oprócz wielu spotkań i warsztatów – panele dyskusyjne – o stylu (Wirujący tekst. O stylu w krytyce filmowej – Michał Oleszczyk, Łukasz Maciejewski, Jacek Rakowiecki, Kamila Żyto), o dystrybucji (Rekiny kinematografii. Powiązania dystrybucji z krytykami – Anna Wróblewska, Marcin Adamczak, Marcin Pieńkowski), o nowej krytyce ( RecenzNET. O nowej krytyce – Tomasz Raczek, Anna Tatarska, Magdalena Felis). Z Tomaszem Raczkiem goście będą mogli spotkać się nie tylko podczas panelu dyskusyjnego. Będę mieli możliwość porozmawiania z nim w piątek o 20 w Klubokawiarni Owoce i Warzywa.

Festiwal to również targi książki i spotkania ze specjalistami z branży. To również zabawa i zniżki w partnerskich klubach: Rolling Stone Rock Cafe, Tapa Y Vino, 69 Bar@Restaurant, Owoce i Warzywa, Manekin, Presto.

Pełen program Kamera Akcja można znaleźć tutaj.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
nocsf
ENEMEF: Noc S-F
lgbt
5. LGBT Film Festival w Łodzi
Kultura Dostępna w styczniu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*