Materia zaprasza na 2 wydarzenia związane z kulturą hip hopu w Łodzi w weekend 14 – 15 maja 2022.  To nie przypadek, że te dwa wydarzenia odbywają się w Łodzi jednocześnie! Łódź jest miastem hip hopu! Hip Hop w Teatrze – V edycja oraz Next Level Poland / Hip Hop Diplomacy odbędą się w drugim tygodniu maja, a ich programy się uzupełniają. 

Festiwal Hip Hop w Teatrze, który dotąd odbywał się w Słupsku zostaje w tym roku przeniesiony do Łodzi, to intensywne warsztaty i otwarte dla publiczności prezentacje choreografii z całej Polski oraz mnóstwo okazji do rozmów z mentorami
Next Level Poland / Hip Hop Diplomacy to 4 projekty warsztatowe z artystami z USA w Ogrodach Geyera, zakończone pokazem w Fuzji. Projektowi towarzyszy jam muzyczny z polskimi muzykami w Miejskiej Strefie Kultury – Poleskim Ośrodku Sztuki. 
 
FESTIWAL HIP HOP W TEATRZE 
 
W sobotę 14 maja o godzinie 16:30 zapraszamy na pokazy spektakl festiwalu Hip Hop w Teatrze w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi
 
Publiczność obejrzy choreografie hip hopowe z całej Polski, spektakl Lithos w choreografii Jacka Owczarka oraz spektakl “The Scaffold” gościa specjalnego – Raphaela Xaviera, tancerza breakdance, działającego w różnych dziedzinach, w tym w muzyce, fotografii i filmie, członka Rennie Harris Puremovement, znanego na całym świecie zespołu tańca hip-hopowego. Raphael Xavier jest profesorem na Princeton University oraz University of Texas w Austin, gdzie prowadzi zajęcia z historii tańca hip-hopowego, uczy kultury hip-hopu oraz wprowadza w tajniki breakdance’u.
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, wstęp wolny bez rezerwacji
Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/4OYaJCIKX
 
 
 
KONCERT NEXT LEVEL – HIP HOP DIPLOMACY 
 
W niedzielę 15 maja o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert amerykańskich artystów hip hopowych biorących udział w projekcie Next Level oraz pokaz podsumowujący ich rezydencję w kotłowni zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera na terenie Fuzji Łódź.
Wystąpią: 
Raphael Xavier – hip hop dance
Ms. Yellow – sztuka graffiti
Myster-E Edutainment – MCing/Rap
Phillipdurmmond – beatmaking
A. Billi Free – managerka rezydencji Next Level w Polsce, wokalistka, MC, DJ-ka i beatmakerka
Bao Pham – autorka filmu rezydencji Next Level w Polsce 
oraz artyści i artystki z Łodzi, młode osoby uczestniczące w projekcie.
 
Elektrownia Scheiblera, Fuzja Łódź, ul. Milionowa 6a
Wstęp wolny, bez rezerwacji.
WYDARZENIE NA FB: https://fb.me/e/3pyELspT6
 
Celem programu Next Level jest wykorzystanie muzyki i tańca hip-hop do wspierania międzykulturowej wymiany artystycznej.
Tygodniowe twórcze warsztaty trwające kilka godzin każdego dnia, kładły także nacisk na rozwój przedsiębiorczości młodych artystów oraz promowały strategie transformacji konfliktu.
Next Level to inicjatywa Departamentu Stanu Stanów Zjednoczonych, Uniwersytetu Karoliny Północnej w Chapel Hill oraz Meridian International Center.
Projekt w Polsce odbywa się pod auspicjami Ambasady USA w Warszawie, a głównym partnerem jest Materia.
Partnerzy:
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi
FUZJA i Echo Investment
Miejska Strefa Kultury – Poleski Ośrodek Sztuki
Urząd Miasta Łodzi
Festiwal Hip Hop w Teatrze
Wszelkie informacje o projekcie: https://bit.ly/nextlevelpl
 
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operator: Materia
Partnerami projektu w Łodzi są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, MSK Ośrodek Sztuki oraz Łódź
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
targ_staroci_-_1_edycja
Targ Staroci vol. 2
pszczola_miodna
Wielki Dzień Pszczół
offpiotrkowska
Off Fashion Weekend 2015 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*