Festiwal Filmów Jednominutowych 2015

OiW_Festiwal_Filmow_Jednominutowych_plakatKlubokawiarnia Owoce i Warzywa zaprasza na X Festiwal Filmów Jednominutowych. W niedzielę (22 listopada) o godz. 18:00 zobaczymy kilkadziesiąt 60 sekundowych obrazów, wyselekcjonowanych przez jury w składzie: Kaja Klimek, Borys Lankosz i Mirosław Przylipiak. Wstęp wolny.

Minuta – zdążysz? Festiwal Filmów Jednominutowych już od dziewięciu lat zaprasza młodych filmowców – zarówno profesjonalistów, jak i amatorów – do udziału w konkursie na krótki film. Na ekranie pierwszej klubokawiarni w Łodzi zobaczymy najlepsze filmy z jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu, wyróżnione i nagrodzone w konkursie. Pokaz zawiera 45 filmów, podzielonych na trzy kategorie: fabuła, forma, mini-dokument.

Zamknięcie wizji artystycznej w jednej minucie to nie lada wyzwanie, wymagające niezwykłej dyscypliny i kreatywności. Cechy te charakteryzują grupę filmowców, których prace obejrzymy tym razem. Przygoda z filmami jednominutowymi jest jak wizyta w wesołym miasteczku – rosnące tempo wydarzeń i mnóstwo emocji o różnorodnym zabarwieniu.

Festiwal Filmów i Form Jednominutowych jest polską edycją docierającego już do ponad stu krajów na całym świecie, a koordynowanego przez Tom Foundation w Amsterdamie festiwalu „The One Minutes””. Jednominutówki powstały po to, by promować film jako jedną z form ekspresji i aby stworzyć przestrzeń dla młodych twórców poszukujących sposobu na zaprezentowanie własnej twórczości, również poza internetem. Promując artystyczne oraz społecznie zaangażowane produkcje zarówno profesjonalistów, jak i amatorów, festiwal nie tylko zdobył sobie wierną publiczność w całym kraju, ale stał się również pilnie obserwowanym konkursem filmu krótkometrażowego, dzięki czemu jednominutówkowe retrospekcje coraz częściej pojawiają się podczas większych przeglądów filmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy