Festiwal ERŁO – 10 dni Europy

festiwalerloOd 14 do 23 maja w Łodzi organizowany będzie Festiwal ERŁO – 10 dni Europy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie NUD-NO!.

 
Festiwal ERŁO to pionierskie, niskobudżetowe i innowacyjne przedsięwzięcie. Zaskoczy Was formą oraz treścią przygotowanych wydarzeń. Informacje na temat Festiwalu będą sukcesywnie pojawiać się na stronie www.nud-no.org.

PIĄTEK, 14 maja 2010 r. Stereotyp Łodzi
godzina 16:00-22:00
Pasaż im. A. Rubinsteina:

Rozpoczęcie Festiwalu obfitować będzie w gamę różnorodnych wydarzeń: Rozpocznie się budowanie stereotypu Łodzi. Każdy będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do stylizowanej na kamienicę rzeźby ekologicznej (budowana będzie z surowców wtórnych). Na specjalnie przygotowanej powierzchni artyści zmierzą się w pojedynku na najlepszą aranżację logotypu Łódź – Europejska Stolica Kultury 2016. Dla najmłodszych zostanie wystawiona ściana puzzli, na której będzie można namalować cokolwiek. Odbędą się również występy żonglerów, kuglarzy oraz Fire Show.
godzina 18:30 – 19:00
Pasaż im. L. Schillera:
Występ muzyków z Akademii Muzycznej połączony z performancem kabaretu „The Bills”.

SOBOTA, 15 maja 2010 r.
godzina 12:00-20:00
pasaż im. A. Rubinsteina:

Drugi dzień festiwalu będzie kontynuacją piątkowych wydarzeń. O godzinie 19:00 nastąpi uroczyste burzenie stereotypu Łodzi.

godzina 22:00 Zrobione w Polsce
klub muzyczny Jazzga
ul. Piotrkowska 17:

Dzień zostanie zwieńczony imprezą klubową „Zrobione w Polsce”, w ramach której odbędą się:
•    Występy zespołu ludowego
•    Odśpiewany zostanie Hymn Polski
•    Występy lokalnych artystów ulicznych
•    Impreza klubowa – Dje No. 107 i LUK – autorskie sety składające się tylko z polskiej muzyki
•    Piknik z polskimi potrawami
•    Polskie gadżety
Wejście: z zaproszeniem 5 zł, bez 10 zł

NIEDZIELA, 16 maja 2010 r. Mural – Eurobiznes (przeniesione na 23 maja o godz. 12)
godzina 12:00
ul. Tuwima 14:

W ramach trzeciego dnia na ścianie przy ulicy Tuwima 14 pojawi się nietypowy mural. Na szczycie budynku powstanie gra planszowa „ERŁOBIZNES”, która poprowadzi nas przez miasta partnerskie Łodzi oraz Europejskie Stolice Kultury. Każdy z uczestników będzie miał możliwość współtworzenia muralu oraz zagrania w grę.

PONIEDZIAŁEK, 17 maja 2010 r. Ekomeble

godzina 16:00
pasaż im. L. Schillera

Czwarty dzień festiwalu to działania pod znakiem ekologii. Ze zgromadzonych surowców wtórnych (plastikowe butelki, tektura, etc.) będą budowane ekomeble (sofy,fotele), na których będzie można usiąść podczas projekcji filmowych. Wydarzenie to zostanie uzupełnione wykładem na temat Błękito-Zielonej Sieci.

WTOREK, 18 maja 2010 r. Podziemia

godzina 18:00
przejście podziemne
Piłsudskiego – Piotrkowska

Kolejny dzień festiwalu odbędzie się dość nietypowej lokalizacji, czyli podziemiu. Warsztat muzyczny (workshop) zostanie poprowadzony przez emerytowanego dziennikarza muzycznego – Nick’a Veal’a, który zaprezentuje historię brytyjskiej sceny muzycznej lat sześćdziesiątych (mods vs. rockers). Muzycy z Akademii Muzycznej wykonają utwory angielskich kompozytorów. Całość wydarzenia zostanie zwieńczona projekcją filmu „Quadrophenia” reż. Franc’a Roddam’a.

ŚRODA, 19 maja Kultura na taśmę
CZWARTEK, 20 maja 2010 r.
PIĄTEK, 21 maja 2010 r.

Środa, czwartek i piątek to dni pod nazwą „Kultura na taśmę”. W odrębnych blokach tematycznych zostaną zaprezentowane filmy fabularne, dokumentalne i krótkometrażowe.

Wszystkie projekcje odbędą się w kinie Cytryna na ul. Pomorskiej 39/41.

Środa 19 maja 2010
godzina 18:00
Wieczór kina iberyjskiego.

Czwartek 20 maja 2010
godzina 18:00
Wieczór kina bałkańskiego.

Piątek 21 maja 2010
godzina 18:00
Wieczór kina skandynawskiego.

Wstęp: 1 dzień 10 zł/3 dni 15 zł

SOBOTA, 22 maja 2010 r. Widzisz to!

godzina 22:00
Łódź Art Center
ul. Tymienieckiego 3

Główna impreza festiwalowa odbędzie się w pofabrycznym kompleksie Łódź Art Center. W ramach wydarzenia organizatorzy kłaść będą szczególny nacisk na wrażenia wizulane uczestników (wizualizacje, projekcje, gra świateł, etc.). W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni można będzie się oddać przyjemności gry w wybraną z 999 999 gier.

Scena 1:
Jerzy K
DJ Jerem
DJ No. 107

Scena 2:
Akademia Muzyczna w Łodzi- klasyczny repertuar
Saksofonarium- kwartet saksofonowy z Krakowa
wejście: 10 zł

NIEDZIELA, 23 maja 2010 r. Dzień relaksu

godzina 12:00
Park im. H. Sienkiewicza

Ostatni dzień festiwalu to zasłużony dzień odpoczynku i relaksu. W parku odbędzie się piknik, podczas którego będzie można zrelaksować się na ekomeblach, dmuchanych sofach i fotelach. Podczas wydarzenia promowane będą mało popularne w Polsce dyscypliny sportowe (krykiet, bule, zocha). Wieczorem odbędzie się projekcja filmowa.

Mural – Eurobiznes (przeniesione na 23 maja o godz. 12)

 na ścianie przy ulicy Tuwima 14 pojawi się nietypowy mural. Na szczycie budynku powstanie gra planszowa „ERŁOBIZNES”, która poprowadzi nas przez miasta partnerskie Łodzi oraz Europejskie Stolice Kultury. Każdy z uczestników będzie miał możliwość współtworzenia muralu oraz zagrania w grę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *