Piotrkowska 217  już nigdy nie będzie taka sama….

29 lutego –  1 marca 2020 roku poczujecie się jak Charlie w fabryce czekolady, gdy w klimatycznych przestrzeniach Piotrkowskiej  217 pojawią się producenci czekolady i słodyczy z Polski i z zagranicy, którzy  zachwycą wszystkich wyborem kolorowych pralin i różnorodnością czekoladowych tabliczek.

Magiczne aranżacje wewnątrz oraz na zewnątrz placu Piotrkowskiej 217, atrakcyjny program i wielu znakomitych gości. Zapraszamy do Miasteczka Czekolady, pełnego magii i niespodzianek. Zapach czekolady będzie unosił się w całym mieście.

Na miłośników  słodyczy czekają  stoiska pełne fantastycznych smaków, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca, od którego zaczyna się ta historia „Bean to bar”.

CZEKOLADA POMAGA, dlatego słodkie kuferki z Fabryki Cukierków „Pszczółka” trafią do honorowych dawców krwi, biorących udział w akcji „Oddaj krew za torbę słodyczy”. Do festiwalowej codzienności należeć będą warsztaty cukiernicze zarówno dla dzieci jak i dorosłych oraz otwarte pokazy cukierniczych mistrzów.

Wielbicieli czekolady i innych słodkości, wszystkich zakochanych oraz entuzjastów domowych wypieków, zapraszamy na najsłodsze wydarzenie w Łodzi.

W programie Festiwalu Czekolady We Form  strefa wystawiennicza manufaktur polskich i zagranicznych: czekolady, praliny, muffiny, torty, ciasta i ciastka, lizaki, cake pops, fondue, czekolada na gorąco i wiele innych słodkich niespodzianek, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie. 

Dla naszych najsłodszych dzieciaków i słodkich rodziców czeko warsztaty: jadalne zwierzaki: słodkie pandy, misie i kotki z masy cukrowej, dekorowanie pierników, kwiaty z papieru waflowego, jeże z owoców, warsztaty z robienia i dekorowania pralin – warsztaty poprowadzą mistrzyni cukiernictwa, laureatka prestiżowych konkursów oraz znana blogerka  Gabriela Górecka oraz  Natalia Aurora Ignacek.

Ponadto:

  • Zrób wymarzonego lizaka i cukierka – warsztaty pracy z karmelem
  • Warsztaty pracy z czekoladą z manufakturą Dzika Czekolada. Dzieci i dorośli przygotują „Napój Bogów” według pradawnej receptury oraz czekoladę od ziarenka do tabliczki.
  • Pokaz robienia pralin z Manufakturą Dziwisza i oraz mono porcji z autorytetami z branży cukierniczej.
  • fenomenie szwajcarskiej czekolady opowie Krzysztof Sankowski, dystrybutor marki FAVARGER
  • Od ziarna do tabliczki „Bean to bar”, czyli jak zrobić czekoladę w domu – rozmowa z Janem Woźniakiem, właścicielem manufaktury Beskid Chocolate
  • Quiz czekoladowy z nagrodami dla zwiedzających – „Wszystko z miłości do czekolady”
  • Dla spragnionych kultury Strefa Czekoladowego Kina: seanse dla dzieci i romantyczne  seanse z gorąca czekoladą. Tytuły są słodką, czekoladową niespodzianką!
  • Fuzja czekoladowych smaków na sztalugach – warsztaty malowania czekoladą dla dzieci i nie tylko z Ośrodkiem Kultury Górna na stoisku Apetyt na Kulturę.

 

Pamiętajcie o akcji  krwiodawstwa  „Oddaj krew za torbę słodyczy” wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi 29.02.2020 godz. 11.00-16.00 – Plac na terenie kompleksu Piotrkowska 217. Sponsorem czekoladowych kuferków jest Fabryka Cukierków „Pszczółka”

Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą, fontanna czekolady dla wszystkich oraz kubek gorącej czekolady w cenie biletu.

Więcej na:  https://festiwal-czekolady.pl/, Festiwal Czekolady w Łodzi

Zaplanujcie wolny weekend z nami, a podniesiemy Wam poziom hormonów szczęścia.  Kup bilet! >>> TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
10827986_1592847184318916_1677836875241011359_o
Plac Zabaw Twórczych
IMG_0919
XXVIII Ogólnopolska Giełda Rzeczy Dawnych i Osobliwych
logo1_rkk
Regionalny Kongres Kultury 2011 – Informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*