foto1Pod koniec sierpnia w Łodzi odbędzie się Cohabitat Make – impreza podsumowująca ogólnopolską kampanię finansowania społecznościowego prowadzoną przez fundację Cohabitat.

Wydarzenie będzie miało charakter zlotu adeptów technologii open source wykorzystywanej w budownictwie, elektronice, ogrodnictwie czy pozyskiwaniu energii odnawialnej. Spotkanie odbędzie się w dniach 27 sierpnia – 1 września. Gospodarzem imprezy jest Fab Lab Łódź mieszczący się w dawnych zakładach włókienniczych WIMA (al. Piłsudskiego 135), natomiast organizatorami zlotu są fundacja Cohabitat i stowarzyszenie OSBN.

Na Cohabitat Make składają się dwie równolegle trwające imprezy. European Strawbale Gathering (27-31 sierpnia) czyli międzynarodowy konwent budownictwa alternatywnego, wykorzystującego naturalne i ekologiczne materiały jak słoma, glina czy drewno. Drugie wydarzenie to Make Camp (29 sierpnia – 1 września)
ogólnokrajowy zlot twórców “zróbtosam”, hakerów i konstruktorów.

W ciągu pięciu dni, w pofabrycznej przestrzeni, odbędą się warsztaty, wykłady, panele dyskusyjne oraz wystawy. W wydarzeniach zaplanowanych podczas Make weźmie udział ponad 350 uczestników z Polski oraz Europy.

By wspólnie tworzyć i odkrywać przyjadą tutaj pasjonaci druku 3D, elektroniki i urządzeń, artyści oraz aktywiści. Podczas warsztatów powstanie wiele projektów bazujących na otwartych technologiach. W programie nie zabraknie też warsztatów poświęconych uprawom roślin, ogrodnictwu miejskiemu czy upcyclingowi i recyclingowi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
komiks
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier 2015
Dni Kariery w Łodzi – marzec 2019
dnikariery
Dni Kariery 2014

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*