Ferie zimowe w Łodzi na półkoloniach

1 lutego rozpoczną się zapisy na półkolonie organizowane przez 34 szkoły i placówki edukacyjne w czasie ferii zimowych.

Na uczniów klas I – IV szkół podstawowych czeka 1 555 miejsc w 113 grupach, zajęcia będą od poniedziałku do piątku w godz. 7 – 17, od 14 do 25 lutego. Z uwagi na sytuację gospodarczą kraju, wzrost cen żywności, energii i gazu dzienna stawka za posiłki wyniesie 20 zł, a dzieci będą miały zapewnione II śniadanie oraz obiad z deserem. Atrakcje tj. wyjścia do kina, teatru, muzeów i wielu innych ciekawych miejsc są bezpłatne podobnie jak podróże komunikacja miejską.

Półkoloniści w czasie ferii będą mieli do dyspozycji także pływalnie w SP 149, 184, 190 i 198.

W placówkach oczywiście będzie obowiązywać reżim sanitarny z godnie
z wytycznymi GIS i MEiN.

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi: – Staramy się przywrócić choć trochę „normalności”, dlatego przygotowaliśmy więcej miejsc na półkoloniach niż przed rokiem. Wiele dzieci nie wyjedzie z miasta, a zależy nam aby wolny od lekcji czas spędziły aktywnie, ciekawie i dobrze się bawiły. Każda szkoła i placówka organizująca wypoczynek zimowy ma swój program, ale atrakcji na pewno nie zabraknie.

Monika Siedmiogrodzka, dyrektor SP 46: – Zainteresowanie półkoloniami w naszej szkole jest duże, rodzice już w grudniu telefonowali w tej sprawie, a im bliżej ferii tym pytań więcej. U nas zajęcia będą w szkole, planujemy trochę sportu, tańca, muzyki i plastyki ale będziemy też wychodzić do teatru, muzeum, biblioteki. Wybieramy miejsca blisko szkoły aby – dla bezpieczeństwa dzieci – ograniczyć konieczność przemieszczania się komunikacją miejską.

Zapisy od 1 lutego bezpośrednio w szkołach i placówkach organizujących zajęcia, lista wraz z numerami telefonów będzie dostępna od jutra na www.uml.lodz.pl w zakładce Edukacja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *