Ferie z ŁKA i Koleją Rogowską (wideo)

ferielkaJuż po raz drugi Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała razem z Łódzką Koleją Aglomeracyjną zapraszają w ferie na zimowe wycieczki. ŁKA zapewni dojazd do Rogowa w atrakcyjnej cenie. Kolej Rogowska uruchomi specjalne pociągi zimowe. Przejazdy realizowane będą ogrzewanymi wagonami z lat 50. i 60. XX w. Na pasażerów czekać będzie ognisko i dodatkowe atrakcje.

Wąskotorowe pociągi zimowe uruchomione zostaną w trakcie ferii w niedziele 28 stycznia i 11 lutego 2018 roku. Odjazd z Rogowa zaplanowano na godzinę 10:35 i 13:15. Niewątpliwą atrakcją przejazdów będzie włączenie do składu pługu odśnieżnego zaś w Jeżowie na pasażerów będzie czekał ciepły posiłek. Zakup biletów na pociągi wąskotorowe możliwy będzie tylko i wyłącznie przez stronę kolejrogowska.pl. Koszt biletu normalnego to 25,00, ulgowego 20,00 zł.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna specjalnie z tej okazji wprowadza ofertę powrót gratis. Pasażerowie kolei wąskotorowej, którzy zdecydują się na dojazd do Rogowa pociągami ŁKA będą mogli wrócić do domu bezpłatnie. Wystarczy uzyskać poświadczenie kierownika pociągu wąskotorowego na bilecie ŁKA. Koszt biletu na trasie Łódź Fabryczna – Rogów to 9,40 (bilet normalny) i 6,93 (bilet uczniowski).

Turystyka zimowa w centralnej Polsce ma się dobrze, o czym świadczy stuprocentowa frekwencja na poprzednich pociągach zimowych. Turyści zarówno z Łodzi jak i Warszawy chętnie przyjeżdżają do Rogowa i okolic, a miejscowa oferta turystyczna, co roku się rozszerza. Pociągi zimowe to zaledwie propozycja na początek roku. W przygotowaniu są już także rozkłady jazdy pociągów w sezonie letnim, w tym kolejne promocje dla decydujących się na dojazd do Rogowa Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych podjęła starania o wdrożenie ulg ustawowych, co pozwoli zaoferować pasażerom jeszcze korzystniejsze ceny biletów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *