11 lutego o godz. 18:30 w malarni Teatru Wielkiego zobaczymy operę Faustus autorstwa Grzegorza Brożka i Michała Brzozowskiego. Wstęp: 30, 35 zł.

Wydawać by się mogło, że malarnia teatralna to miejsce ze ściśle określonym przeznaczeniem. Na co dzień rzeczywiście. Jednak najbliższa nasza propozycja artystyczna pokaże, że tam gdzie powstają teatralne dekoracje wydarzyć się może prawdziwie teatralny seans, który będąc projektem artystycznym z muzyki, tańca i literatury nie tylko cytuje egzystencjalno-filozoficzne rozterki Doktora Faustusa z powieści Tomasza Manna; próbuje także z nimi polemizować, interpretuje je i uzupełnia współczesnymi treściami.

Mieliśmy już operowego Fausta Gounoda i rockowo-baletowego Faust goes rock Wycichowskiej, teraz Faustus i jego dylematy procesu twórczego – jako interdyscyplinarny projekt w nowej interpretacji, w innej przestrzeni, ze środkami artystycznego wyrazu i w formie wizualnej możliwej jedynie w tej przestrzeni i przy trudnej technice improwizacji – tanecznej i muzycznej.

Pomysłodawcami i twórcami są – Grzegorz Brożek (tancerz, choreograf i reżyser spektaklu) i Michał Brzozowski (kompozytor, muzyk, poeta, grafik). Podczas wydarzenia wystąpią – Iza Barbacka, Ekaterina Kitaeva-Muśko i Boglarka Orsolya Novak oraz ośmioosobowy zespół tancerzy. Warto sprawdzić jak dr Faustus odnajdzie się w teatralnej malarni… To także okazja zobaczyć teatr z zupełnie innej strony.

Choreografia: Grzegorz Brożek
Realizatorzy:
Reżyseria i choreografia: Grzegorz Brożek
Muzyka: Michał Brzozowski
Współpraca muzyczna: Tomasz Brajter
Kostiumy: Juli Garden

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
smile
Kabaret Smile w Wytwórni
pikantni_krawczyk
Pikantni w Teatrze Muzycznym
plakat_halka
Halka w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*