faustaaPrzyjaciele Nowego w czasie wakacji wychodzą na ulice. Tym razem powędrowali do Manufaktury. Tam, 10 sierpnia o godz. 21:30 rozpoczął się spektakl Teatru A Part – Faust.

Goethowski Faust to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych motywów w literaturze światowej. Historia starca, który zakochany w pięknej kobiecie oddaje swoją duszę diabłu. Spektakl Teatru A Part dotyka kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji w kontekście towarzyszących jej popędów i emocji.

Świat, w którym rozgrywa się spektakl to emocjonalny sabat, odbywający się w głowie bohatera. Teatr A Part wykorzystując „sztuczki” znane teatrom ulicznym – muzyka, mroczne kostiumy, wykorzystanie żywiołów jako elementu spektaklu – sprytnie żonglował z emocjami widza. Kreował dwoistości natury ludzkiej, rozpostartej między młodość i starość, potrzeby ciała i ducha, seksualne siły i pęd ku śmierci, potrzebę poznania i zagubienie.

Kolejna, już ostatnia osłona Festiwalu Przyjaciele Nowego wychodzą na ulice we wtorek, 23 sierpnia. Tym razem w podwórku przy Piotrkowskiej 17 wystąpią Małe Instrumenty z Elektrownią Dźwięku.

Zobacz także:

1410 w Muzeum Książki Artystycznej (foto+wideo)

Niedorodzona przy Piotrkowskiej 90 (foto+wideo)

Po prostu – Teatr Wiczy na Starym Rynku (foto)

Przyjaciele Nowego wychodzą na ulice 2011 – informacje, program

Teatry w Łodzi na wakacje – informator

Witkacy: 20 do X-tej w Pasażu Schillera (foto+wideo)

Spektakl Prospero w Pasażu Schillera (foto+wideo)

TrotuArt 2010: Teatr Antagon – Time Out (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Teatr_Szwalnia_zakonczenie_sezonu
Teatr Szwalnia kończy sezon 2016/17
retroantyk
Antyk/Trans/Formacja i Taniec w Re-Konstrukcji (foto)
Tango_Pasion_20121107-2967
Tango Pasion w Klubie Wytwórnia (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*