Fashion Week Poland, już od jutra w Łodzi!

DSC_2771

Impreza, stająca się marką rozpoznawalną na całym świecie jest jednym z najsilniejszych punktów promocji naszego miasta i znakomitą kontynuacją jego włókienniczych tradycji.

Prezentacje  kolekcji wiosna –lato 2011, promocja  utalentowanych, rodzimych projektantów, twórcze , artystyczne i przede wszystkim biznesowe kontakty w dziedzinie mody a ponadto bogata propozycja towarzyszących wydarzeń kulturalnych  oraz   wieczornych imprez i Afterparty  w wielu punktach   miasta, to główne  zadania imprezy,  która  pozwala  Łodzi odzyskiwać reputację  stolicy mody.

„Już teraz odbierana z wielkim zainteresowaniem, przyciąga nie tylko znakomitych projektantów, ale  i przedstawicieli poważnych magazynów o modzie, które pozytywnie opisują kolejne edycje łódzkiego tygodnia mody” – mówił na dzisiejszej konferencji prasowej Jacek Kłak, organizator.

Jednym z najważniejszych punktów programu dla początkujących projektantów, będzie cykl wykładów  „Let them know”, w czasie których, światowej sławy specjaliści będą mogli przekazać im choć część swojej wiedzy.

DSC_2775

W dniach 15-17 października w ramach Alei Projektantów, w specjalnie wybudowanej  na dziedzińcu Białej Fabryki hali pokazowej, będzie można obejrzeć premiery kolekcji czołowych projektantów z Polski i z zagranicy . Swoje prace zaprezentują : Agnieszka Maciejak, Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Marcin Giebułtowski, PLICH, Langner, Natasha Pavluchenko, Paprocki & Brzozowski, Nenukko, Andrzej Lisowski-Delikatessen, Michał Szulc, MMC Studio Design, Natalia Jaroszewska.

Wśród prezentujących swoje kolakcje projektantów, znajduje się m.in. Agata Wojtkiewicz, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Od 2005 r. prowadząca autorskie studio „Agata Wojtkiewicz Atelier”, w którym powstają unikatowe suknie wieczorowe, koktajlowe i ślubne.

Gośćmi specjalnymi trzeciej edycji Fashion Week będą zaś Dawid Tomaszewski projektant polskiego pochodzenia tworzący w Berlinie oraz Thorbjorn Uldam, projektant i wykładowca szkoły w Antwerpii, który w tym roku poprowadzi wykłady na Wydziale Wzornictwa Katedry Mody w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zapraszamy!

Więcej o Fashion Week Poland 2010

 

Jeden komentarz do “Fashion Week Poland, już od jutra w Łodzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *