Royo-_wzor3Panos Sofianos, jeden z największych trendsetterów naszych czasów, jest gościem specjalnym XI. Fashion Week Poland, odbywającego się w Łodzi w dniach 22-26 października 2014. Dyrektor kreatywny hiszpańskiej firmy Tejidos Royo uświetni swoją obecnością projekt Let Them Know i wygłosi dwa wykłady.

Spodnie, odejmujące o jeden rozmiar, tak wygodne, że pokochasz je od pierwszego noszenia. Nowoczesna interpretacja jeansu w najgorętszych przyszłorocznych trendach. Niezwykłe efekty designerskie, zaprojektowane z surowego materiału, aby stworzyć autorską kolekcję. Odzież, która pielęgnuje skórę jak balsam. I wiele innych zagadnień poruszy podczas swojej pierwszej wizyty w Łodzi.

Urodzony w Tesalonikach Panos Sofianos karierę w branży zaczynał jako asystent w rodzinnej firmie w latach 70. ubiegłego wieku. Już w młodości zdał sobie sprawę, że tworzenie denimu jest niezwykle ciekawą perspektywą. Przez 10 lat kolejnych podróżował po świecie zajmując się stylizacją i produkcją kolekcji, korzystając później z szansy na współpracę z działami kreatywnymi wschodzących marek w świecie denimu, firmami Diesel i Replay. W swojej karierze zawodowej współpracował z najlepszymi firmami na rynku: Levi’s, Diesel, Replay, G-Star. To doświadczenie pozwoliło Panosowi Sofianosowi rozwinąć karierę, zdobyć cenne umiejętności i poszerzyć wiedzę w jakim stopniu można zmieniać tkaninę denimową w zupełnie nową jakość.

Dogłębna znajomość mechanizmu powstawania surowej bawełny i innych włókien, procesu tkania, barwienia i wykończania tkanin oraz wyobraźnia twórcza sprawiały, że Panos Sofianos przez lata odnosił sukces w projektach zmieniających światowy rynek denimu.

Pięciu i pół roku został dyrektorem kreatywnym Tejidos Royo i jak sam o tym mówi, jest to najbardziej owocny czas w jego życiu zawodowym. Hiszpański producent tkanin do barwienia i spierania, od ponad 100 lat wyznacza trendy i wyprzedza konkurencję, także pod względem odpowiedzialności społecznej oraz troski o środowisko. Innowacyjne laboratorium, zaawansowana technologia i bogate doświadczenie w branży są jednymi z najważniejszych atutów firmy.

Prekursor i twórca nowatorskich tkanin premium, po które sięgają najlepsze marki modowe na świecie, wygłosi wykład dedykowany studentom „Royolution: The Denim Revolution – Icons of the denim to come”. Poprowadzi także spotkanie biznesowe dla firm modowych gdzie opowie więcej o wartości dodanej tkanin wysokiej klasy w kreowaniu marki odzieżowej oraz o doświadczeniu ze światowymi markami: Trussardi, Pepe Jeans, Diesel, G-Star, Hugo Boss, Armani Jeans, Escada Sport, Replay, Tommy Hilfiger, Dsquared, Pierre Cardin.

Zapisy na wykłady prowadzone będą na stronie Fashion Week Poland. Istnieje możliwość indywidualnego spotkania z mistrzem w strefie Showroom na stoisku firmy Linexim-TK, wyłącznego dystrybutora Tejidos Royo w Polsce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ff13
13. FashionPhilosophy Fashion Week Poland
05102012_022
Inspirujemy kolorem w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
modawssip
Pokaz mody kolekcji dyplomowych absolwentów WSSiP (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*