DSC_1702

Piątkowe pokazy Designer Avenue zakończyła prezentacja kolekcji EGO, stworzonej przez Agatę Wojtkiewicz. Kreacje emanujące kobiecością, dalikatne i inspirujące, to znakomity łódzki akcent podczas wiosennej edycji Polskiego Tygodnia Mody.

Projektantka znana z perfekcyjnie wykonanych sukni wieczorowych, koktajlowych oraz ślubnych. Jej projekty to gra barwnych tonacji, wybór najszlachetniejszych materiałów i wysmakowanych detali. W preferowanym przez nią minimalizmie wybija się chęć podkreślania indywidualnego charakteru każdego projektu.

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2003 r). Laureatka konkursu YCE 2011 Design and Fashion Award, organizowanego przez British Council. Uczestniczka Vienna Fashion Week 2011. Publikacja w Collezioni Donna s/s 2011.

Kolekcja EGO na jesień/zimę 2012/2013 to próba pokazania mrocznej strony kobiecej natury. To co odkrywamy nie zawsze jest pozytywne, ale zawsze jest  intrygujące. Taka też jest kolekcja oparta na ciemnych, atramentowych odcieniach, przestrzennych fakturach i wyrazistych stylizacjach. Całość nie jest pozbawiona dowcipu poprzez wprowadzenie motywu druku zaprojektowanego przez Red Poppy,  a inspirowanego słynnym psychologicznym testem Rorschacha.

(Tekst – mat. prasowe; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week na Plastrze Łódzkim!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9285
Z Kanwą przez 10-lecie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)
lodz_young_fashion
Łódź Young Fashion 2017 – informacje
ldf
Łódź Design Festival liderem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*