prada_glowne_2014

Pokazy Ruiz de la Prady to zabawa z modą w pełnym tego słowa znaczeniu. To flirt z kolorem, niezwykłym wzornictwem, flirt z publicznością, zaś w przypadku prezentowanej na pokazie otwarcia Fashion Week Poland, najnowszej kolekcji projektantki również flirt z historią stworzonego przez nią domu mody.

Jak wspomina Cosima Ramirez Ruiz de la Prada, córka projektantki, obecnie współtworząca jej kolekcje, prezentowane kreacje to wynik zestawienia najnowszysch trendów z wzornictwem zaczerpiętych z archiwów projektów z ostatnich 30 lat działalności domu mody.

W przypadku Agathy Ruiz de la Prady, mówiąc o czerpaniu z przeszłości, nie możemy mówić jednak o jakichkolwiek działaniach odtwórczych, gdyż niezwykła energia mająca odbicie w kolorach, zaskakujących aplikacjach i teksturach prezentowanych kreacji idealnie odzwierciedla gorący hiszpański temperament, znak firmowy jej projektów, już od pierwszych pokazów, prezentowanych w latach ’80.

Temperamentu i energii zabrakło niestety podczas tego najważniejszego pokazu, pokazu otwarcia 10. edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Zamiast prawdziwej i porywającej hiszpańskiej energii, na publiczność spłynęło jedynie kilka niewyraźnych usmiechów i wyreżyserowanych podskoków modelek, serwowanych właściwie jedynie fotografom. Szkoda, gdyż widać, że nawet najbardziej prowokujący do zabawy strój, dla niektórych może być tylko zwykłym przebraniem.

***

Agatha Ruiz de la Prada to najsłynniejsza hiszpańska projektantka mody. Od ponad 30 lat jej twórczość jest stale obecna na największych i najważniejszych światowych scenach mody, a projektantka cieszy się statusem ikony popkultury. Globalna rozpoznawalność i popularność marki Agatha Ruiz de la Prada doskonale ukazuje jak na fundamencie niepowtarzalnego stylu, można skutecznie budować zarówno sukces komercyjny, jak i artystyczny.

Nie zapominajmy jednak o czekających nas kolejnych atrakcjach 10. FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Przed nami kilkadziesiąt pokazów znakomitych polskich i zagranicznych projektantów, w tym m.in. Miguel Vieira, Natalia Jaroszewska, Joanna Klimas, Łukasz Jemioł i MMC Studio.

Dodatkowo, jak co roku, jednak tym razem dla odmiany w nowym miejscu (Expo – Łódź, Al. Politechniki 4), zapraszamy do wizyty w Fashion Zone (Showroom, Young Fashion Photographers Now, Fashion Film Festival) otwartym od czwartku (08.05) do soboty (10.05), w godz. 14-22:00.

(Tekst na podst. mat. prasowych; Fot: Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7675
11 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź 2016 (foto)
fashionrev
Fashion Revolution Week
IMG_6048
Reaktywacja tkaniny ludowej w Muzeum Włókiennictwa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*