glowne_natasza

Oscylująca wokół rozmaitych odcieni szarości, czerni i bieli jesienno-zimowa kolekcja Natashy Pavluchenko to połączenie kultury masowej i skrajnie indywidualnej elegancji. Inspirowana wzornictwem zaczerpniętym z fikcyjnego Hogwartu jest jednocześnie niezwykle autentyczna, skrojona na miarę naszych oczekiwań o dyskretnym uroku pierwszorzędnego szyku.

Delikatnie zaznaczona asymetria zarówno w kreacjach kobiecych i męskich podkreślała ezoteryczny charakter dodatków w postaci potterowskich oprawek okularów, czy gwieździstego makijażu, którego podstawą były mocno podkreślone mascarą rzęsy.

Niemal ascetyczne w szczegółach bluzki i swetry o zakrywających w pełni ręce rękawach wysycały długie, falbaniaste suknie o złożonej, prawie organicznej, miąższowej strukturze. Jedynym wyjątkiem była kunsztownie wykonana, niemal przezroczysta koronkowa bluzka z wysokim kołnierzem, bedąca szykownym akcentem w kolekcji polskiej projektantki.

Kolekcję “EQULIBRIUM” AW 14/15 sama projektantka opisuje słowami J.K.Rowling mówiąc: „Konsekwencje naszych działań są zawsze tak złożone, tak różnorodne, czasem wręcz sprzeczne, że przewidywanie przyszłości jest naprawdę bardzo trudnym zajęciem… Nadchodzi czas, kiedy będzie trzeba wybrać między tym co dobre, a tym co łatwe”.

***

Natasha Pavluchenko jest jedną z najbardziej docenianych projektantek mody w Polsce. Swoje atelier i showroom, w którym można podziwiać jej kreacje, prowadzi w Bielsku-Białej. Ukończyła „Institute of Modern Knowledge” na fakultecie „Fashion Design”. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród dla projektantów mody, m.in. CPD Dusseldorf, Russian Silhouette, New Look Design. Otrzymała także polskiego „Oskara Mody New look” w 2005 roku. Była już wielokrotnym gościem polskiej edycji Fashion Week w Łodzi.

DSC_2093

(Fot. Agata Kobierska)

Designer Avenue to premierowe pokazy eksluzywnych kolekcji prêt-à-porter, które prezentują tutaj najlepsi polscy projektanci ubioru oraz goście specjalni z zagranicy. Przegląd, skondensowany w jednym miejscu i czasie, tworzy niezwykły spektakl kreatywności oraz różnorodności w podejściu do mody. Pokazy prezentowane w Alei Projektantów to kolekcje zaproszonych gości, a także projektantów, których aplikacje zostały pozytywnie ocenione przez Radę Programową FashionPhilosophy Fashion Week Poland oraz pokazy komercyjne marek i firm.

Nie zapominajmy także o Fashion Zone! SHOWROOM to miejsce dedykowane polskim młodym markom i projektantom, prezentującym autorskie kolekcje ubioru, biżuterii i akcesoriów. Umożliwia obejrzenie i zakup kolekcji modnych w aktualnym sezonie oraz kolekcji premierowych, dzięki czemu cieszy się ogromnym powodzeniem podczas każdej edycji polskiego tygodnia mody.

Zapraszamy jeszcze tylko dziś, w godz. 14-22:00 do strefy w Expo – Łódź, Al. Politechniki 4!

(Tekst na podst, mat. prasowych; Fot. Agata Kobierska)

Więcej o Fashion Week Poland na Plastrze Łódzkim!


PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7255_kopiuj
Łódź Young Fashion 2018 – informacje
Łódź Design Festival 2020 (foto)
IMG_7675
11 Ogólnopolska Wystawa Miniatury Tkackiej, Łódź 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*