Farben Lehre w Łódzkim Domu Kultury (foto)

W piątkowy wieczór, 21 grudnia, w Łódzkim Domu Kultury odbył się koncert zespołu Farben Lehre. Kapela, która znana jest z mocnego, punkowego brzmienia, zaprezentowała swój materiał w wersjach akustycznych.

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję usłyszeć zarówno starsze przeboje formacji (np. „Terrorystan”, „Matura”, „Spodnie z GS-u” czy „Anioły i Demony”), jak i utwory z najnowszej płyty grupy pt. „Stacja Wolność” w aranżacjach oscylujących nie tylko w okolicach muzyki rockowej, ale również country czy szant.

Farben Lehre uznawani są za jednych z czołowych reprezentantów polskiej sceny punkrockowej. Zespół powstał we wrześniu 1986 roku w Płocku z inicjatywy wokalisty, Wojciecha Wojdy oraz perkusisty, Marka Knapa. Na swoim koncie ma liczne występy w Polsce (np. podczas Przystanku Woodstock, festiwalu w Jarocinie, Ostróda Reggae Festivalu czy Seven Festivalu w Węgorzewie) i za granicą (m.in. Slavske-Rock-Festival – Ukraina, Force Attack – Niemcy).

Już niebawem łódzka publiczność będzie miała kolejną okazję do posłuchania Farben Lehre na żywo. Formacja wystąpi u boku Gutka i grupy The Analogs podczas kolejnej edycji Punky Reggae Live 8 marca ponownie w sali koncertowej Łódzkiego Domu Kultury.

/autorzy – tekst: Szymon Wiśniewski, zdjęcia: Julia Wiśniewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *