Farben Lehre w Stereo Krogs (foto)

027flZe swoim Projektem PUNK do Łodzi przyjechała grupa Farben Lehre. Muzycy zaprezentowali się w piątek, 25 kwietnia, w Stereo Krogs. Jak support wystąpił zespół Offensywa.

W grudniu 2013 ukazała się nagrana własnymi siłami w FL-Studio Konrada Wojdy, kolejna płyta Farben Lehre, zatytułowana Projekt Punk. Na setlistę składa się dwadzieścia wyjątkowo kawałków z bogatej historii polskiego punk-rock’a. Wśród coverów możemy znaleźć, m.in. takie klasyki jak Wariat (Rejestracja), Nie chcę jeszcze umierać (WC), Na Bliskim Wschodzie (Brak), Wszyscy pokutujemy (Sedes), Niezwyciężony (Armia), Ku przyszłości (Dezerter) oraz wiele innych kroków milowych na drodze punkowej ewolucji w kraju nad Wisłą.

joomplu:71063

Jak mówi zespół: Wybór jest jak najbardziej subiektywny, zgodny z naszą oceną i własnymi preferencjami. Całe wydawnictwo ma dla nas charakter jak najbardziej sentymentalny, bowiem wiele z przywołanych zespołów przewijało się na naszej muzycznej drodze, na niejednym z nich się wychowywaliśmy, zatem tym bardziej mamy dużą satysfakcję, że taka płyta w ogóle powstała. Mamy również nadzieję, że dla młodszych słuchaczy będzie ona miała pozytywnie edukacyjny charakter, bowiem przypomina kawałek historii momentami nieco zapomnianej, a niejednokrotnie po latach niesłuszenie niedocenianej…

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

Farben Lehre – wywiad (wideo)

Juwenalia PŁ 2012: Farben Lehre (foto)

PRLive 2011 w Dekompresji (foto)

PRLive 2010 w Dekompresji (foto+wideo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *