fair_weather_friends_20130309_1865483459W czwartek, 7 listopada o godz. 21 w Scenografii rozpocznie się koncert grupy Fair Weather Friends. Jako support pojawi się Wolfgang In A Truck. Bilety w cenie 15 zł przedsprzedaż, 20 zł dzień koncertu.

Fair Weather Friends podczas występu zaprezentuje najnowsze utwory z debiutanckiej płyty (premiera już w pierwszym kwartale 2014 roku). Nie zabraknie także najnowszego singla „Fake Love”, który obrazuje nowe, bardziej nowoczesne brzmienie zespołu.

Siła i moc tanecznych rytmów zaklęta w chwytliwe piosenki. Fair Weather Friends potrafią swoimi utworami pogodzić fanów Indie-popu z entuzjastami elektroniki. Nie bez przyczyny zostali okrzyknięci „Nadzieją Roku 2013” przez Radio Roxy, a ich rajd przez najważniejsze festiwale muzyczne: Opener 2012, Coke 2012 i Free Form 2013 jest jedynie początkiem drogi.

Zagłębiowsko-śląski kwartet nie idzie na łatwiznę i gra na koncertach jako pełny skład (gitara, bas, perkusja, elektronika, wokal) nie ma więc miejsca na pół-playbackowe ściemy. Fair Weather Friends są postrzegani koncertowo jako wulkan energii, która eksplodując dźwiękami przynosi dobrą zabawę.

Dotychczasowa dyskografia zespołu to EP-ka „Eclectic Pixels” (marzec 2012) oraz multimedialny singiel „Fly By” (marzec 2013) nie wyczerpuje ich repertuaru koncertowego, bo chłopaki ogrywają już nowy materiał, który ukaże się na debiutanckiej płycie wiosną 2014. Muzyka Fair Weather Friends ulega ciągłej ewolucji – pomiędzy nawiązaniami do lat 80 i 70 , soczystego synth-popu, elektronicznymi improwizacjami króluje zaraźliwa melodia. Teledysk do piosenki „Fortune Player” obejrzało ponad 200 tysięcy osób w serwisie youtube, a przyrost fanów na facebooku jest wprost proporcjonalny do entuzjazmu jaki wywołują ich dźwięki!

Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, PR, Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja, Michał Maślak – głos, teksty, gitara.

W roli supportu przed FWF wystąpi zespół Wolfgang in a Truck. Muzyka łódzkiej grupy przeszła ewolucję od transowego postpunka do tanecznego synthpopu, w którym bogate brzmienie syntezatorów przeplata się z żywą energią. Dziś WIAT to sześcioosobowy skład, poszukujący własnej recepty na przebojową elektronikę, podszytą dekadencją rodem z lat 80. i soulowym rozemocjonowaniem.

/fot. Łukasz Majkowski – http://majkowski-fotografia.blogspot.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Letnia Akademia Jazzu 2020
tienali
T’ien Lai w DOMu
ADI-JAZZ2
Adi Jazz Festival 2016 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*