fwf_plakatZespół Fair Weather Frends wystąpi 17 maja w łódzkiej Scenografii. Będzie to ich pierwszy samodzielny występ w Łodzi. W marcu grali jako support przed Kamp i podbili serca publiczności. Teraz będą gwiazdą wieczoru. Początek imprezy po godz. 21. Bilety kosztują 15/20 zł.

Zespół powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. W marcu 2012 r. światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka FWF pt. „Eclectic Pixels”. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie Trójki i Czwórki Polskiego Radia, Roxy FM, Radia ESKA ROCK, Radia Katowice oraz wielu innych stacji radiowych. W czerwcu oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, takich jak 4fun.tv, Rebel tv czy Kino Polska Muzyka.

Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie występy na dużych letnich festiwalach. W lipcu 2012 r. FWF wystąpili na Heineken Open’er Music Festival 2012 i w podsumowaniu Radiowej Trójki zostali wymienieni w gronie trzech najciekawszych zespołów Talent Stage. W sierpniu 2012 r. FWF zaprezentowali się na COKE Live Music Festival, a singiel “Fortune Player” był podkładem muzycznym oficjalnego klipu promującego festiwal.

Zespół jest laureatem konkursu Skoda Auto Muzyka na antenie Trójki Polskiego Radia, gdzie otrzymał specjalne wyróżnienie od redaktora Piotra Metza.

Fair Weather Friends to kwartet przełamujący różnice pomiędzy vintage’owym tanecznym graniem, współczesną elektroniką i stylistyką gitarową. Funk z lat 70-tych, mocne odniesienia w stronę synth popu „eitisowej” dekady oraz smaczki rodem z dancefloor’u lat dziewięćdziesiątych są potraktowane z przymrużeniem oka. W twórczości FWF chodzi bowiem o grę konwencjami muzycznymi. Muzycy wysyłają odbiorców w krainę bezpretensjonalnej zabawy dźwiękami. W radosnej, melodyjnej twórczości jest miejsce na połamane, trzaskające 8bitowe dźwięki oraz wielowarstwowe rozedrgane  faktury dźwiękowe, przywodzące na myśl współczesną awangardę elektroniczną. Rozmarzony, zamglony nastrój kontrastuje z dynamicznym, tanecznym uderzeniem a żywa perkusja nadaje wszystkiemu nieco nieokiełznany charakter.

Skład zespołu: Maciek Bywalec – perkusja,
pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa,
instrumenty klawiszowe,
promocja; Michał Maślak – głos, teksty,
gitara; Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lodzkie
MIXER Regionalny Łódzkie 2013
James_Harries_-_promo_-_foto_1
James Harries przy Pogonowskiego
axmusique_20120520_1163176898
AXMusique w Lokalu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*